پاورپوینت تاسیسات و تجهیزات استخر شنا(تربیت بدنی)

سه شنبه 17 بهمن 1396
10:24
جمشید راد
دسته بندیتربیت بدنی
فرمت فایلppt
تعداد صفحات34
حجم فایل477 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فضاهای جنبی مورد نیاز در ساختن استخر

 

 استخر

اتاقهای سونا و جكوزی  

 جایگاه تماشاچیان

 موتور خانه

فضای سرویسها، دوش ها و رختکن ها

فضای استراحت و تجدید قوا 

 فضای آفتابگیری در استخرهای روباز

فضای اداری و تجهیزات ارتباط جمعی

اتاقهای كمك اولیه و استقرار پزشكان

 

 

تاسیسات عمومی استخر شامل دیگ های آبگرم و منابع است. استخرهای تجاری عموماً شامل دوشها, اتاقهای سونا و

جكوزی می باشد. عموماً در این موارد از سیستم و تجهیزات مستقلی نظیر دیگ بخار, مبدل و ... استفاده می شود.

 

موتورخانه استخر شامل دستگاههای زیر می باشد:

دیگ ابگرم

دیگ بخار

سختی گیر

فیلتر شنی

موگیر

مبدلهای حرارتی

منابع انبساط

منابع كویلر

پمپ

دستگاه تزریق منابع شیمیا یی

 

 

دستگاه تصفیه اب: این دستگاه با مكش اب استخر به داخل تصفیه خانه و برگشت ان به داخل استخر باعث تصفیه اب استخر می شود.

در استخرها دستگاه تصفیه اب باید بطور مداوم در حال فعالیت باشد.

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

پاورپوینت تاکتیک و تکنیک های تبلیغاتی(مدیریت)

سه شنبه 17 بهمن 1396
10:24
جمشید راد
دسته بندیمدیریت
فرمت فایلppt
تعداد صفحات19
حجم فایل568 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فهرست

1»تاکتیک وتکنیک تبلیغات

  2»عناصراصلی تبلیغات

 

 

مقدمه:

ساختار و ابزار تاثیر گذاری تبلیغات بیش از هر چیز وابسته به انتخاب تاکتیک ها و تکنیک های است وعناصرتبلیغاتی است.

اکثر شرکت ها از آژانس های تبلیغاتی برای ایجاد آگاهی در رابطه با برندشان استفاده می کنند، یا به تیم تبلیغاتی درون شرکت متکی هستند.
رسانه هایی که برای انتشار اطلاعات استفاده می شوند شامل تلویزیون، رادیو، سینما، بازی های ویدئویی، اینترنت، ارتباط های تلفنی، بنر، بیلبورد، و رسانه های چاپی مانندروزنامه و مجله می باشد .

 

تعریف:


  تبلیغ:

 در لغت در واژه عربی به نام بَلَغَ به معنی رسیدن، وصل کردن، دعوت و اعلام و... و تبلیغ از باب تفعیل به معنی رساندن چیزی است.
در زبان فارسی نخستین بار توسط ملک الشعرای بهار از واژه آوازه گری به جای تبلیغ استفاده شد که اقبال از آن صورت نگرفت.

و.............

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق معادن زغال سنگ طبس(جغرافیا)

سه شنبه 17 بهمن 1396
10:24
جمشید راد
دسته بندیجغرافیا
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات85
حجم فایل66 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فصل اول : آشنائی با شهرستان طبس

شهرستان طبس با وسعتی معادل 55460 كیلومتر مربع درشمال شرقی استان یزد واقع و حد فاصل استان كرمان ، یزد و خراسان است .

جمعیت شهرستان طبس برپایه سرشماری نفوس و مسكن سال 1375 بالغ بر 59351 نفر اعلام گردیده كه پراكندگی آن براساس تقسیمات وزارت كشور به شرح زیر می باشد .

شهرطبس                  25647 نفر                 دهستان دیهوك          4606 نفر

دهستان گلش           4014 نفر         دهستان كویر    4087 نفر

دهستان منتظریه           4311 نفر     دهستان دستگردان    9815 نفر

دهستان پیرحاجات           1498 نفر     دهستان نخلستان 3203 نفر

دهستان كوه یخاب           2170 نفر

از ویژگیهای مهم  شهرستان طبس چهره سرسبز در تمام فصول سال به علت وجود نخلستان و مركبات می باشد . ردپای شهر طبس در پیشینه تاریخی ایران و تحولات سیاسی ، نظامی و اجتماعی دوران هخامنشیان ، ساسانیان ، خلفای اسلامی ، اسماعیلیان ، سلجوفیان ، زندیه و افشاریان نشان از قدمت دیرینه و موقعیت جغرافیائی مناسب این شهر در قلب كویر در قرن گذشته دارد .

از جاذبه های شهر طبس علاوه بر طبیعت همیشه سبز ، باغهای خرما و مركبات ، مكانهای زیارتی و سیاحتی متعددی است كه پذیرای گردشگران می باشد . از این جمله می توان از آستان مبارك حضرت حسین این موسی الكاظم برادر امام رضا ( ع ) و باغ گلشن ، طاق شاه عباس ، روستای ازمیغان ، سد كریت و ارگ قدیم طبس را نام برد .

آب و هوا گرم و میزان بارندگی سالانه بین 35 تا 145 میلی متر است .

شهرستان طبس از طریق جاده های آسفالته به شرح زیر به سایر شهرهای اطراف ارتباط پیدا می كند .

الف ) طبس – مشهد ( km  566  ) از طریق شهرهای : طبس – بشرویه (km 120 ) ، بشرویه – فردوس (km 85 ) ، فردوس – گناباد (km 65 ) ، گناباد – تربت حیدریه (km 125 ) ، تربت حیدریه – مشهد (km 140 ) .

ب ) طبس – مشهد (km 533 ) از طریق شهرهای : طبس – دیهوك (km 85 ) ، دیهوك – فردوس (km 100 ) ، فردوس – گناباد (km 65 ) ، گناباد – تربت حیدریه (km 125 ) ، تربت حیدریه – مشهد (km  140 ) .

ج )طبس – بیرجند (km 270 ) از طریق : طبس – دیهوك (km 85 ) ، دیهوك – بیرجند (km 185 ) .

د ) طبس – یزد (km 406 ) . از طریق رباط كلمرد و روستاهای رباط خان ، رباط پشت بادام و ساغند .

ه_ طبس – كرمان (km 522 ) از طریق : طبس – دیهوك (km85 ) . دیهوك – راور (km 285 ) .  راور – كرمان (km 148 ) .

و ) طبس – شاهرود (km 604 ) از طریق : طبس – خور بیابانك (km 195 ) ، خور – جندق (km 105 ) ، جندق – معلمان (km 144 ) ، معلمان – دامغان (km 100 ) ، دامغان – شاهرود (km 60 ) .

موقعیت ویژه جغرافیائی ذخایر زغال سنگ طبس و همجواری آن با ذخایر سنگ آهنهای بزرگی چون چادرملو . بافق و خواف با محوریت راه آهن مشهد – طبس – چادرملو- بافق و جاده یزد – طبس امكان توسعه پایدار در جهت صنعت فولاد و خطه شهرستان طبس را فراهم می آورد .  ( شكل شماره ( 1 ) راههای ارتباطی را نشان می‌دهد )

تاریخچه مطالعات درباره زغالخیزی طبس

بررسی مناطق زغالدار طبس برای اولین بار در سال 1347 توسط اكیپ های اعزامی از واحد كرمان آغاز شد و به دنبال آن در سال 1349 كارشناسان روسی شركت ذوب آهن ایران به منظور تعیین كیفیت ، از لایه های زغالی ناحیه نایبند نمونه برداری كردند . سپس در سال 1352 و 1353 به منظور مطالعات جامعتر گروههائی از كارشناسان روسی و ایرانی به مناطق زغالدار اعزام گردیدند و در ارتباط با زغالخیزی، استراتیگرافی رسوبات تریاس – ژوراسیك و كیفیت لایه های زغالی مطالعاتی انجام دادند . با توجه به نتایج مطالعات مذكور در سال 1355 گروه بزرگی از زمین شناسان واحدهای مختلف شركت ذوب آهن به سرپرستی آقایان . ف – جهانبخش و س – گلوبیف به منظور بازدید و بررسی های بیشتر ، عازم مناطق زغالدار حوضه طبس  شدند .

براساس این مطالعات حدود گسترش رسوبات زغالدار ایران ( تریاس – ژوراسیك ) در حوضه زغالدار طبس مشخص گردید و وجود زغالهای كك شو در نواحی شرق حوضه ( پروده و نایبند ) و زغالهای حرراتی در ناحیه غربی ( مزینو ) مورد توجه قرار گرفت .

در سال 1356 به منظور ادامه مطالعات یاد شده گروههای اكتشافی مركب از كارشناسان روسی و ایرانی در منطقه مستقر شدند و به انجام عملیات پی جوئی زمین‌شناسی پرداختند ولی به دنبال واقعه اسفبار زلزله طبس در شهریور ماه سال 1357 این فعالیتها متوقف گردید .

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، فعالیتهای زمین شناسی از دیماه 1358 مجدداً از سرگرفته شد ، در این مرحله تهیه نقشه زمین شناسی به مقیاس 50000 : 1 از نواحی پروده ، نایبند و مزینو در  دستور كار قرار گرفت و با تاسیس واحد اكتشافی طبس در اواسط سال 1359 ، انجام كلیه عملیات كه قبلاً توسط دفتر اكتشاف شركت ملی فولاد ایران اجرا می شد بر عهده این واحد گذاشته شد .

در سال 1369 ، با توجه به نتایج بدست آمده از عملیات اكتشاف مقدماتی مناطق پروده I  و II  و III  و مطالعات امكانپذیری احداث معدن ، در دستور كار قرار گرفت و بدین منظور قراردادی با شركت ADAM  ( كه تركیبی از چند شركت كانادائی و انگلیسی است ) منعقد گردید .

شركت مذكور مطالعات امكانپذیری را در سال 1369 انجام داد و براساس آن استخراج كانسار زغالسنگ پروده را از نظر فنی و اقتصادی امكانپذیر اعلام نمود . به دنبال آن در سال 1370 قرارداد طراحی تفصیلی معادن فاز یك و طراحی مقدماتی معادن فاز دو، با شركت یاد شده منعقد شد و از بهمن ماه همان سال كارشناسان این شركت در طبس مستقر و پس از 2 سال ، كار طراحی معادن را به پایان رساندند .

اطلاعات كلی در مورد ناحیه پروده :

موقعیت جغرافیائی :

ناحیه پروده با وسعتی حدود 12000 كیلومتر مربع در 75 كیلومتری جنوب شهرستان طبس در محدوده عرض جغرافیایی [SP]ً  5 و 0  33  تا[SP]ً  50 و 0  32 و طول جغرافیائی[SP]ً  15  و 0  57 تا[SP]ً  45 و 0  56 قرار گرفته است . شمال ناحیه رادشت كاملاً هموار و باتلاقهای نمك قرار گرفته و به سمت جنوب رسوبات تریاس و ژوراسیك ، ارتفاعات نه چندان مرتفع را به وجود آورده است ، شرق ناحیه به ارتفاعات شتری و غرب آن به ارتفاعات كمر مهدی محدود می شود .

ناحیه زغالدار پروده از نظر مورفولوژی از شمال به جنوب تغییراتی را به شرح زیر نشان می دهد : در حد فاصل گسل رستم تار خنمون لایه های زغالی عموماً پستی و بلندی های زیاد و دره های نسبتاً عمیق به چشم می خورد ، پس از آن تا مرز رسوبات تریاس – ژوراسیك ( باند گراولیتی ) پستی و بلندی ها كاهش یافته و بخش اعظم این محدوده از زمین های هموار ، همراه با تپه ماهورهای با ارتفاع كم تشكیل شده است از محل باند گراولیتی تا تپه های گنبدی آهك طبس ، مجدداً رلیف منطقه ناهموار و ارتفاعات و دره های عمیق فرم منطقه را دگرگون می كند ، پس از تپه های آهكی طبس تا انتهای منطقه ( گسل قوری چای ) دشتی كاملاً هموار وعموماً پوشیده از آلودیوم به چشم می خورد .

ارتفاع متوسط ناحیه زغالدار پروده از سطح دریا 850+ متر می باشد كه مرتفع ترین نقطه آن در غرب 1047 + ( حوالی حفاری 87 دریال جنوبی آنتی كلین پروده I ) و پست ترین أن در شرق 730 + متر ( حوالی حفاری 10 ) قرارگرفته است .

شرایط آب و هوائی :

ناحیه پروده جزو مناطق كویری با آب و هوای خشك و قاره ای محسوب می شود كه نوسانات درجه حرارت شبانه روزی و ماهیانه آن زیاد می باشد . حداكثر درجه حرارت  شهر طبس در تابستان 49 + درجه سانتیگراد و در فصل زمستان تا 5 – درجه سانتیگراد می رسد  .

اغلب ماههای سال خشك یا كم باران بوده ومعمولاً در فصل زمستان و اوایل فصل بهار باران نسبتاً كمی می بارد .

در منطقه مورد مطالعه رودخانه های دارای جریان دائمی وجود نداشته ولی رودخانه‌های متعدد فصلی كه معمولاً جریان آب در آنها به هنگام بارندگی به صورت سیلاب (خصوصاً در مسیر جاده طبس به پروده ) دیده می شود . جهت اكثر رودخانه ها از غرب به شرق و به سمت باتلاق واقع در شمال ناحیه زغالی می باشد .

ناحیه زغالدار پروده عاری از پوشش گیاهی بوده و تنها بوته های خار بصورت پراكنده به چشم می خورد .

راههای ارتباطی به معدن پروده :

شهر طبس از دو طریق به معدن پروده ارتباط پیدا می كند :

الف ) از طریق جاده جدید یزد : طول این مسیر از شهر طبس تا معدن پروده 75 كیلومتر است . این مسیر از كیلومتر 24 محور طبس –یزد انشعاب گرفته و پس از طی 51 كیلومتر به معدن پروده منتهی می شود .

ب ) از طریق روستای خسروآباد ، كریت و فهالنج : طول این مسیر از شهر طبس تا معدن پروده 82 كیلومتر است و در كیلومتر 51 با جاده قبلی تلاقی می كند .

جمعیت روستاهای مسیر طبس به معدن به شرح زیر می باشد :

خسروآباد ( 1205 نفر ) . كریت ( 1450 نفر ) و فهالنج ( 1335 نفر )

فرودگاه طبس در حال حاضر در حال بهره برداری بوده و در هر هفته دو پرواز  از تهران ( بصورت رفت و برگشت ) و سه پرواز از مشهد ( به صورت رفت و برگشت ) در حال انجام است .

شكل شماره ( 2 ) راههای ارتباطی طبس به معادن را نمایش می دهد .

عملیات اكتشاقی :

در ناحیه زغالدار پروده تا كنون عملیات اكتشافی وسیعی انجام شده كه گزارشات مربوط به آنها به شرح زیر ارائه شده است .

 • گزارش میاندوره ای ناحیه پروده در سال 1362 در حد پی جوئی و پی جوئی تفصیلی
 • گزارش عملیات اكتشاف پروده I (سال 1365 ) تفصیلی تا افق 600 + و مقدماتی افقهای پائین تر .
 • گزارش عملیات اكتشاف مقدماتی پروده دو ( سال 1367 ) .
 • گزارش عملیات اكتشاف مقدماتی پروده سه ( سال 1369 ) .

پس از ارائه گزارش عملیات اكتشاف مقدماتی پروده سه در سال 1369 ، مطالعات امكان پذیری مناطق اكتشاف شده ، توسط شركت ADAM آغاز شد . به موازات این مطالعات ، عملیات اكتشافی جدیدی در مناطق پروده یك ، پروده دو و پروده سه از سرگرفته شد و عملیات اكتشاف پروده شرقی كه در حال انجام بود متوقف گردید . همچنین تهیه گزارش اكتشاف منطقه پروده چهار كه عملیات اكتشاف مقدماتی آن با حفر 114 حلقه چاه به پایان رسیده بود ، به عهده مشاور ADAM گذاشته شد و تهیه گزارش بخش اكتشاف شده پروده شرقی از اولویت حذف گردید .

قبل از اتمام عملیات اكتشاف تفصیلی در مناطق پروده یك ، پروده دو و پروده سه و ارائه گزارشهای اكتشافی مربوط به آنها ، مطالعات امكانپذیری طراحی مقدماتی معادن مركزی ، 1 ، 2 ، 3 ، 4 انجام و به دنبال آن طراحی تفصیلی معادن فاز یك ( معدن مركزی ، یك و دو ) نیز به پایان رسید .

در حال حاضر اگر چه طراحی تفصیلی معدن فاز یك انجام شده ولی با توجه به حجم عملیات اكتشافی جدیدی كه در مناطق پروده صورت گرفته و همچنین اجرای عملیات گسترده اكتشافی در مناطق پروده چهار و شرقی ، تهیه گزارش اكتشافی آنها اجتناب ناپذیر می باشد . به همین دلیل تهیه گزارشهای یاد شده به شرح زیر در دستور كار دفتر فنی اكتشاف قرار داده شده است .

 • تهیه و تكمیل مدارك ، نقشه ها و گزارش اكتشاف تفصیلی پروده یك
 • تهیه و تكمیل مدارك ، نقشه ها و گزارش اكتشاف تفصیلی پروده دو
 • تهیه مدارك ، نقشه ها و گزارش اكتشاف تفصیلی شیت 2 .
 • تهیه مدارك ، نقشه ها وگزارش اكتشاف تفصیلی شیت 4 .
 • تهیه مدارك ، نقشه ها و گزارش اكتشاف مقدماتی شیت 6 .
 • تهیه مدارك ، نقشه ها و گزارش اكتشاف مقدماتی شیت 8 .
 • تهیه مدارك ، نقشه ها و گزارش اكتشاف شیت 5 .
 • تهیه مدارك ، نقشه ها و گزارش اكتشاف شیت 7 .
 • تهیه مدارك ، نقشه ها و گزارش اكتشاف شیت 9 .
 • تهیه نقشه زمین شناسی غرب پروده یك
 • تهیه مدارك ، نقشه ها و گزارش اكتشاف غرب پروده یك

به طور كلی عملیات اكتشافی شامل مراحل زیر می باشد :

 • عملیات نقشه برداری : كه خود این عملیات مراحل زیر تقسیم می شود .

الف ) تهیه نقشه های توپوگرافی به مقیاس 5000 : 1 ناحیه پروده

ب ) تهیه نقشه های توپوگرافی 500 : 1  و 1000 : 1

ج ) ایجاد نقاط مثلث بندی

د ) ایجاد شبكه ترازیابی

ه_ ) تعیین مختصات و ارتفاع نقاط حفاری

و ) عملیات نقشه برداری به منظور تهیه نقشه های زمین شناسی به مقیاس 5000‌:‌1

2 –عملیات حفاری

 

درناحیه پروده و مناطق همجوار تا كنون تعداد 646 حلقه چاه به متراژ 223785 متر حفر گردیده كه از این تعداد حفر 45 حلقه چاه به متراژ 21000 متر توسط یك شركت پیمانكار چینی و بقیه عمدتاً توسط اكیپ های حفاری مجتمع زغالسنگ طبس و بعضاً اكیپ های حفاری واحدهای شاهرود و زیراب صورت گرفته است . چاههائی كه توسط پیمانكار چینی حفر شده عمدتاً در غرب پروده یك و بلوك جنوب غربی پروده دو  واقع شده اند .

 

كیفیت كارحفاری :

 

سطح نمونه گیری از لایه های زغالی خصوصاً در حفاری های قدیمی پائین بوده و در مجموع میزان نمونه گیری از لایه 1 C  حدود % 70 ، لایه 2  B حدود % 60 و لایه های
1 ‌B ، 2C و D  حدود % 50 بوده است .

 

البته در چاههائی كه از سال 1369 به بعد حفر شده ، خصوصاً آنهائی كه به پیمانكار چینی مربوط می شود ، میزان نمونه گیری از لایه های زغالی عموماً تا % 80 افزایش پیدا می كند .

 

كرن حاصل از عملیات حفاری بطور روزانه توسط زمین شناس چاه مورد بررسی و مطالعه دقیق قرار گرفته و نتایج حاصله در دفاتر برداشت ثبت گردیده است . چاههای حفاری پس از خاتمه عموماً با گل حفاری پر شده اند ( تنها تعداد معدودی از چاهها سیمان شده اند ) این پدیده خصوصاً در چاههای عمیق و چاه هائی كه دیواره آنها ریزشی بوده برای عملیات معدنی آینده خطر بالقوه ای خواهد بود . برای پیشگیری از این خطر اطلاعات مربوط به وضعیت چاه های متروك طی جداولی در گزارشات هر منطقه منعكس می باشد ، تا طراحان معدن تمهیدات لازم را پیش بینی نمایند .

 

3- مطالعات ژئوفیزیكی :

عملیات چاه پیمائی ژئوفیزیكی تقریباً دركلیه حفاریهای ناحیه پروده ( بجز تعداد معدودی كه به علت ایجاد سانحه چاه پیمائی نشده اند ) انجام گرفته است . این عملیات عمدتاً بوسیله 2 دستگاه كاروتاژ

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق مصر(جغرافیا)

سه شنبه 17 بهمن 1396
10:24
جمشید راد
دسته بندیجغرافیا
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات36
حجم فایل938 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مساحت :,1,001,449 كیلومترمربع (بیست هشتمین کشور جهان)    
جمعیت :  66,341,000  نفر   ( هفدهمین کشور جهان)         
رشد سالانه جمعیت : 2.6 درصد

پایتخت : قاهره           
زبان : عربی – بربر  
دین : اسلام – مسیحی  

واحد پول : پوند مصر  

در شمال شرقی آفریقا و در سواحل دریای مدیترانه واقع شده  است. اقتصاد مصر، وابستگی شدیدی به رود نیل دارد. زیرا  میزان بارش سالانه از 20 سلانتی متر در شمال تا 5/0  سانتی متر در صحراها در نوسان است. به همین دلیل،  فعالیتهای كشاورزی، منحصر به دلتای نیل شده كه در آن غله  - میوه برنج نیشكر و سبزیجات به عمل می آیند. كتان و شبدر مصری، دو محصول عمده صادارتی هستند. پرورش  گاو گوسفند بز و شتر نیز در این كشور متداول است. صنعت توریسم و دریافت عوارض از كشتیهای عبوری از كانال سوئز، از منابع عمده درآمد دولت است. معادن فسفات سنگ آهن منگنز و كروم در این كشور یافت می شوند. صنایع مهم مصر، شامل: سیمان فولاد صنایع چوب و موادغذایی است

تاریخ

مصر یکی از قدیمی‌ترین کشورهای جهان و تمدن آن که در حاشیه رود نیل شکل گرفته در زمره کهن‌ترین تمدن‌ها محسوب می‌شود که از حدود ۴ هزار سال قبل از میلاد موجود است. مصر باستان سرزمین فراعنه بود و آثار تاریخی مهمی چون اهرام سه‌گانه و معابد بزرگ را از آن دوران به یادگار دارد. در اسطوره‌های سامی محل ظهور پیامبرانی مانند یوسف و موسی را در همان دوران و در سرزمین مصر آورده‌اند.

دولت قدیم مصر در سال ۵۲۴ ق. م به دست ایرانیان سقوط کرد. این کشور در روزگار هخامنشی و همچنین در دوران ساسانی (در عهد خسرو پرویز و به مدت ده سال) بخشی از شاهنشاهی ایران بود. نیای آنچه امروزه کانال سوئز نام دارد برای نخستین بار از سوی ایرانیان در مصر کنده و راه‌اندازی شد.

در سال ۳۳۲ ق.م اسکندر این سرزمین را تصرف نمود و تا سال بعد دودمان بطلمیوسیان که از جانشینان اسکندر بودند، بر آن حکمفرما بودند. در سال ۶۴۱ میلادی (۱۹ هجری قمری) در زمان خلیفه دوم، عمر، مسلمانان این کشور را فتح کردند. پس از فتح این سرزمین توسط عرب‌ها، بخش بزگی از فرهنگ و تمدن این سرزمین به یغما رفت و عرب‌ها زبان خودشان را به این مملکت تحمیل کردند. مصر همواره از سرزمین‌های مهم برای حکومت اسلامی بوده و تا سال ۱۵۱۷ میلادی که دولت عثمانی بر مصر تسلط یافت در دست خلفای اموی و عباسی و فاطمی بود. در سال ۱۷۹۸ ناپلئون به آن لشکر کشید و در سال ۱۸۰۵ میلادی محمدعلی پاشا از طرف دولت عثمانی حاکم آنجا شده و سلسله جدید مصر را تشکیل داد.

برای مدت‌ها مصر تحت‌الحمایه بریتانیای کبیر بود ولی پس از جنگ جهانی اول بر اثر فشار مردم، استقلال مصر را اعلام کرد. در جنگ جهانی دوم طی سال‌های ۱۹۴۱ تا ۱۹۴۳ با اینکه مصر بیطرفی خود را اعلام کرده بود اما سرزمین‌های غربی آن در حاشیه دریای مدیترانه از صحنه نبردهای سنگین بین ارتش آلمان و ارتش بریتانیا بود و با انکه آلمانی‌ها فاصله چندانی با کانال سوئز نداشتند، اما در منطقه‌ای به نام العلمین شکست خوردند و همین شکست نقطه آغاز شکست‌های دیگر آنها شد.

مصر در سال ۱۹۴۵ به عضویت سازمان ملل متحد در آمد. در سال ۱۹۵۶ جمال عبدالناصر به ریاست جمهوری فرانسه به مصر حمله کردند، اما با پشتیبانی شوروی پیشین و بی طرفی آمریکا، بدون نتیجه خاتمه یافت. در طی سال‌های بعد دو جنگ دیگر نیز بین مصر و دیگر کشورهای عربی با اسرائیل رخ داد. (۱۹۶۷ و ۱۹۷۳)

آب و هوای مصر

هوای مصر تقریباً در تمام فصل ها غبار آلود است. علاوه بر گرد و غبار، ذرات معلق شن نیز هوای بیابانی مصر را همراهی می کنند. آب و هوای مصر در نقاط مختلف متفاوت است در تابستان در صحراها هوا گرم و در سایر نواحی خشک و مرطوب است

نام

نام مصر از ریشهٔ سامی است و با نام‌های دیگر زبان‌های سامی برای مصر از جمله מִצְרַיִם (میتزراییم) عبری هم‌ریشه است. نام مصر به معنی "دو تنگه" است و به جدایی میان دو دودمان بخش‌های شمالی و جنوبی مصر اشاره دارد. واژهٔ‌ مصر در اصل خود معانی تمدن، کلان‌شهر و زمین و مرز هم می‌داده است.[۱] در پارسی باستان مصر را مودرایا می نامیده اند.[۲]

جغرافیا

مصر، سرزمین و کشوری است در شمال و شمال شرقی قاره آفریقا که مساحت آن ۱٬۰۰۱٬۴۴۹ کیلومتر مربع بوده و از دیدگاه وسعت بیست و هشتمین کشور جهان محسوب می‌گردد .                                  پایتخت کشور مصر قاهره است که با داشتن حدود 14 میلیون نفر جمعیت، بزرگترین شهر محسوب می شود

در شمال مصر دریای مدیترانه و در شرق آن دریای سرخ قرار دارد. از سمت جنوب با سودان و از سوی غرب با کشور لیبی همسایه‌است. البته از ناحیه صحرای سینا به فلسطین نیز مرتبط می‌باشد. پایتخت مصر شهر قاهره ‌است و از دیگر شهرهای مهم آن می‌توان به اسکندریه، اسوان، جیزه، فیوم و پورت سعید اشاره کرد. شهرهایی مانند سلوم، بردیا، سیدی برانی، مطروح و العلمین نیز به سبب وقایعی که طی جنگ جهانی دوم در آنها به وقوع پیوست مشهور گشته‌اند.

در شرق و شمال شرقی این کشور شبه جزیره‌ای است که شبه جزیره سینا خوانده می‌شود و تا قبل از قرن نوزدهم در قسمتی به خاک مصر متصل بود. اما در سده بیستم کانالی حفر کردند که آن را از خاک مصر جدا کرد و دریای سرخ را به دریای مدیترانه متصل می‌نمود. نام آن، کانال سوئز است که ۱۶۸ کیلومتر طول دارد و چون مسیر ارتباطی میان سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا می‌باشد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

سرزمین مصر به سه قسمت تقسیم می‌شود:

 • ۱. صحرای شرقی یا عربی.
 • ۲. شبه جزیره سینا و زمینهای نیل.
 • ۳. صحرای غربی.

مصر آخرین کشوری است که رود نیل از آن می‌گذرد و سپس به دریای مدیترانه می‌ریزد. به این خاطر در محل پیوستن آن به دریا، دلتای نیل بوجود آمده که سرزمین اصلی کشاورزی این کشور است. در اطراف این رود نیز کشاورزی رونق بسیار دارد به طوری که تنها نقاط آباد مصر سواحل نیل می‌باشد.

جغرافیای انسانی 

  از نظر پراکندگی جمعیت در مصر ، 47 درصد در شهرها و 52 درصد در روستاها اسکان دارند، در بعد فرهنگی تنها 44 درصد از مردم مصر با سواد هستند و 56 درصد باقی بی سوادی می باشند که در میان بیسوادان 21 درصد زن و 42 درصد مرد وجود دارد.

نژاد مردم مصر از قرنها پیش یعنی از زمان فراعنه بیشتر سفید پوست و از نژادهای (مصری، بدوی و نوبه ای) بوده اند، مردم روستایی مصر از صحرانشینان و از نظر جثه بزرگ می باشند و رنگ چهره آن ها گمدمگون است

نژاد مصریان: عرب مصری1/84 % , عرب سودانی 5/5 % , ربرهای عرب 2 % , بقیه 4/8 %

. بافت جمعیتی در مصر روستایی و شهری است که وجه تمایز آن را فرهنگ روستا مشخص می کند. همچنین شهرهای دور از مرکز تا اندازه ای همچنان متأثر از فرهنگ بومی مربوط به خود هستند. لذا مردم مصر با یکدیگر روابط عاطفی خوبی دارند.

جغرافیای سیاسی

جمهوری عربی مصر از لحاظ وسعت، موقعیت جغرافیایی، تعداد جمعیت و پیشرفت مهمترین کشور عربی و مصر از نظر تاریخی از کشورهای با قدمت تاریخی است.

حکومت فراعنه به حدود 60 قرن قبل از میلاد باز می گردد که بعد از آن دوره، ایرانی ها، یونانی ها و اعراب بر آن حکومت کرده اند.

فرهنگ مصر فرهنگی اسلامی و غنی است که از زمانهای قدیم دانشمندان و اندیشمندان بسیاری در معروفترین دانشگاه مصر دانشگاه الازهر فعالیت داشته اند. مصر تنها کشور عربی است که اقتصاد آن نسبت به دیگر کشورهای عربی و آفریقایی پیشرفت  چشمگیری داشته است. اکثر جمعیت مصر کشاورز می باشند که در دره و یا دلتای نیل که قابل کشاورزی است، زندگی می کنند.

مهمترین نقش تعیین کننده از عوامل طبیعی و جغرافیایی در مصر، کانال سوئز است.

موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی مصر سبب شده این کشور در منطقه خاورمیانه و قاره آفریقا نقش مهمی ایفا نماید.

از دیگر مشخصه های عمده مصر، رود نیل است که بر بسیاری از جنبه های زندگی مردم از جمله سیاسی، اقتصادی و حتی نظامی، تأثیر گذاشته است.

ادیان و مذاهب

دین رسمی کشور مصر اسلام و اکثریت مردم ( 89 درصد ) پیرو آن هستند.

در سالهای بعد از قرن اول میلادی بیشتر مصریها به مذهب مسیح در آمدند. قبل از فتح مصر توسط مسلمانان مردم این کشور مسیحی بودند. همین که قوای فاتح اسلام مصر را فتح کرد، گروه بیشماری از مصریان مذهب اسلام را پذیرفتند و عده کمی از آنها در مذهب مسیح باقی ماندند که آنها را مسیحی قبطی می نامند.

به رغم اینکه مسیحیان 11 درصد جمعیت مصر را تشکیل می دهند ولی سوابق تاریخی چنان نشان می دهد که مسلمانان با دیگر مذاهب و به ویژه قبطی ها در کنار یکدیگر زندگی آرامی داشته و به حقوق یکدیگر احترام می گذارند.

آداب و سنن مذهبی

به گزارش مهر، هنگامی که مصر به تصرف مسلمانان درآمد تعالیم اسلامی در مصر با فرهنگ این منطقه آمیخته شد. از این رو تبلور فرهنگ اسلامی در مراسم مختلفی که مردم مصر بر پا می دارند، مشهود است . اعیاد اسلامی، نماز جماعت، نماز جمعه در تمامی مساجد در خیابانها در شهرها و روستاها با شکوه خاصی برگزار می شود.

حلول ماه مبارک رمضان، نماز عید فطر جشن میلاد پیامبر (ص) همه ساله با تشریفات خاصی انجام می شود .

مردم

قبیله‌های مصر

تیره‌ها و قبیله‌های ساکن مصر از این قرارند:

 • تیره‌های:

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

پاورپوینت تاریخ پلورالیسم(فلسفه و منطق)

سه شنبه 17 بهمن 1396
10:23
جمشید راد
دسته بندیفلسفه و منطق
فرمت فایلppt
تعداد صفحات30
حجم فایل364 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تاریخ پلورالیسم

تاریخ پلورالیسم با "عقل سلیم" آغاز میشود. پس از هزاران سال تسلط افکار مذهبی و فلسفی برذهن بشر، عقل سلیم مردم عادی بدون تعصب و پیشداوری های  مذهبی و فلسفی،  کثرت گرا ست، یعنی شناخت بی غرضانه طبیعت و جامعه،  دنیا را انبوهی از گوناگونی و بی مانندی پدیده های منحصر به فرد میبیند.  فعالیت فکری در این شناخت اولیه متوقف نمیشود،  و برای فراهم آوردن نیاز های اولیه،  در برابر خطرات احتمالی،  به جستجو می پردازد. اجتناب از اتفاقات نامطلوب نیاز به توان پیش بینی مسیر آینده پروسه های مختلف دارد. این توان از طریق تشخیص نظم و قاعده در گوناگونی های وقایع جهان حاصل میشود. شکل بدوی این فعالیت دماغی در رفتار حیوانات متفکر بشکل "غریزه" حک شده است،  که از طریق ژنتیک منتقل میشود.   به همین سان اولین کوشش ها برای آفرینش دانش، از طریق صرفنظر کردن از جزئیات،  و چشم پوشی از بی قاعده گی ها،  برای دستیابی به قاعده و نظم انجام شد. هراکلید این تلاش ذهنی را جستجو برای "آنچه در همه چیز مشترک است" نامیده است.

 

—در فلسفه،  مونیسم بر پلورالیسم تقدم داشته است، چرا که جستجو برای قاعده ها و اشتراک ها منتج به اصول جهانشمول نظیر شبه ماده انتزاعی پلنومplenum  طرح شده  توسط پارمینیدوس Parmenides،  و یا تضاد طرح شده توسط هراکلید انجامید .  در مذاهب، اولین خدایان پلورالیستی بودند،  جرا که بیشتر به عقل سلیم مردم عادی نزدیک بودند،  و نه به انتزاع فلسفی، و هزاران سال طول کشید تا پلی تئیزم (چند خدائی) جای خود را به مونوتئیسم (یکتاپرستی) داد، که در واقع جمع بست نقاط ا شتراک خدایان مختلف در یک خدای انتزاعی بود.  پیشرفت تمدن و علوم، مقارن بود با توسعه اندیشه بشر از پلورالیسم عقل سلیم به مونیسم، و به استثنأ انفصال های مختصر کوتاه مدت، در تاریخ گذشته بشریت، مونیسم غالب بوده است و نه پلورالیسم.
—
— در واقع در عصر حاضراست که توسعه های های جدید علم عدم تعین indeterminism و پلورالیسم را برای  علوم طبیعی و پیش بینی آینده تقویت کرده است.  پلورایسم امروزاساسأ ادامه کوشش های فلاسفه آنالیتیک در این زمینه نظیر اندیشه های برتراند راسل در قرن بیستم نیست هرچند بظرات فلاسفه ای نظیر نلسون گودمن Nelson Goodman  نویسنده کتاب راه های گوناگون جهانسازی در سالهای اخیرادامه آن سنت است. امروزه دیدگاه پلورالیستی از طرف دانشمندان و فلاسفه علم و دیگر صاحب نظران اندیشهای نو، با افکار بسیارمتفاوتی دنبال میشود، اندیشمندانی نظیر  کارل پاپر، پریگوژین،   دیوید بوهمDavid Bohm ،  و یا متفکرینی نظیر کواینW.V. Quine. 
 
 
 عهد باستان
—
—
— در یونان باستان امپیدوکلوسEmpedocles اولین فیلسوفی است که به ترویج پلورالیسم می پردازد. در مقایسه با مونیسم هراکلید که آتش رااصل می دانست، امپیدوکلوس ترکیبی ازچهار عنصر تفکر یونان، یعنی زمین، هوا، آتش، و آب را اساسی فرض میکرد و در مقایسه با هراکلید که فقط به ستیز اعتقاد داشت، امپیدوکلوس عشق و ستیز، هر دو را به عنوان توضیح وحدت و جدائی پدیده ها می دانست. ستایش وی از عشق  بمثابه بیان وحدت اولیه،  آرزوی وی برای مونیسم را نشان میداد، هرچند این هرگز به معنی اعتقاد او به این آرزوها بمثابه واقعیت نبود، واقعیتی که وی عکس این نمایلات مونیستی می دید. منطق وی متعینdeterministic  (جبری) نبود و از دیدگاه وی تغییر از طریق هم اتفاق و هم علیت رخ میداد. در اخلاق، عرفان فیثاغورثیان را پذیرفته بود،  و به سبک مذهب اورفیکOrphic دوران ماقبل تمدن یونان باستان،  به معصیت اولیه و تناسخ معتقد بود.
—
 
 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحقیق مدل وگنر(جغرافیا)

سه شنبه 17 بهمن 1396
10:23
جمشید راد
دسته بندیجغرافیا
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات19
حجم فایل560 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه

در طول دورانهای زمین شناسی ، سطح زمین به تحولات عظیمی از لحاظ توزیع آب و خشکی ، کوهزایی و برخاست پوسته ( به ترتیب در مواقع پیشروی و پیشروی یخچالها) تغییر موقعیت قطبها (سرگردانی قطبی) و سرانجام جدایی و جابه جایی قاره ای دچار شده است . کدر شدن کلی اتمسفر به وسیله خاکستر آتشفشانها به هنگام فعالیتهای کوهزایی و رابطه آن با کاهش انرژی خورشید ممکن است نقش مهمی در ایجاد یا تسریع دوره های یخبندان گذشته داشته باشد.1

در این زمینه، نظریه رانه قاره ای دست کم برای زمین شناسان، بسیار معتبر است.

اشتقاق قاره ها

در زمانی که نقشه های پیشرفته زمین تهیه شد . این فکر قوت گرفت که قاره ها به ویژه آمریکای جنوبی و آفریقا مثل قطعات یک بشقاب چینی با یکدیگر جور می شود. اما این فکر از اهمیت چندانی برخوردار نبود تا اینکه آلفرد وگنر و هواشناس و ژئوفیزیکدان آلمانی) آلفرد لوتار وگنر در اول نوامبر 1880 در برلین متولد شد. وی دکترای خود را در سال 1904 در رشته ستاره شناسی از دانشگاه برلین دریافت کرد. وی بر پایه مطالعاتی که داشت مجذوب نظم هواشناسی گردید. وی با دکتر یکی از مشهورترین هواشناسان به نام ولادمیر کوپن ازدواج کرد. وی از اولین پیشگامان ثبت اطلاعات آب و هوایی در آسمان و با استفاده از بالن بود و جبهه های هوایی را بوسیله بالن دنبال می کرد. سخنرانی های وی به کتاب های درسی استاندارد در هواشناسی تبدیل شدند و مدت ها تحت عنوان "ترمودینامیک اتمسفر" به تدریس آنها پرداخته شد. (در سال 1915 و سخنرانی قبلی خود در سال 1912 دراین از تکمیل در کتابی به نام خاستگاه قاره ها و اقیانوسها منتشر ساخت.

 اولین رساله وگنر نظریه انقلابی خود یعنی اشتقاق قاره ها را طرح ریزی کرد.1

تصویر ارائه شده پانگه آ (نظریه وگنر)

نظریه وگنر عبارت است از آنکه خشکیها و قاره ها جدا از هم امروزی قبل از دوران اول (پرکامبرین) به هم متصل بوده و تشکیل یک خستگی واحد و بزرگی را به نام اورکونیتنانت از طبقه سیال داده است.1

به عبارت دیگر ، روزگاری فقط یک قاره عظیم (پانگه آ) و یک اقیانوس سراسری (پانتاسما) در زمین وجود داشت که به دلایلی از هم گسیخته و به قطعات کوچک تقسیم شد. این قطعات بتدریج از یکدیگر دور شد. و به موقعیت امروزی خود سیاره زمین رسیدند.2

وی نظریه خود را بر اساس عواملی همچون ، تشابهات خیلی زیاد مرز قاره ها ، چند شناختی فسیل شناختی و نیز شکل ظاهری آنها تدوین به اثبات رسانید.3

و برای تبیین فرضیه خود چهار دلیل عمده عرضه کرده است.

1- وجود آثاری از یخچالها ما قبل تاریخ در سرزمینها ی آفریقای جنوبی و هند، استرالیا و بخشهای نو آمریکای جنوبی، حاکی از استقرار احتمالی خشکیهای مزبور در حوالی قطب جنوب است .

2- شباهت زیاد سواحل غربی و شرق اقیانوس و قابلیت جفت و جور شدن سواحل غربی اروپا و آفریقا با کرانه های شرقی آمریکای شمالی و جنوبی.   

3- هماهنگی در ساختارهای زمین شناسی کناره سواحل غربی و شرقی اقیانوس اطلس.

4- وجود رگه های زغال سنگ در قاره های اروپا و آمریکای شمالی و نواحی مشرف به قطب شمال که وگز آنها را نشانه استیلایی اقلیم حاره ای بر مناطق مزبور در زمانهای دیرین می داند.1

5-یكی از ادعاهای وگنر در مورد اینكه روزی قاره ها

به هم متصل بوده اند شواهد فسیل

شناسی است كه وجود یك راه

خشكی بین قاره ها راتایید

می كند.

شواهد فسیل شناسی


پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

پاورپوینت باغ هشت بهشت(گردشگری و توریسم)

سه شنبه 17 بهمن 1396
10:23
جمشید راد
دسته بندیگردشگری و توریسم
فرمت فایلppt
تعداد صفحات15
حجم فایل603 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تاریخچه هشت بهشت

عمارت تاریخى «هشت‏ بهشت» نمونه‏ اى از كاخهاى محل سكونت آخرین سلاطین دوره صفویه است كه در دوره شاه سلیمان در سال 1080 هجرى بنا شده است. كاشی‌ كاری هایی‌ كه‌ انواع‌ حیوانات‌ پرنده‌، درنده‌ و خزنده‌ برروی‌ آن‌ نقش‌ بسته‌، از آثار این‌ كاخ‌ بشمار می‌آیند . از باغ وسیع «هشت ‏بهشت» مقدار زیادى باقى نمانده ولى قصر تاریخى آن هنوز اثر ارزنده و جالبى است كه پس از انقلاب پاركى در اطراف آن ساخته شده است.

 

این كاخ كه در هنگام سلطنت شاه سلیمان صفوى بنا شده از بهترین كاخهائى است كه در روزگار صفویه ساخته شده و چون كیفیت ساختمان و وضع بنا در اثر مسرور زمان تغییر كرده ناچار براى امكان بیان وضع آن در زمان های مختلف باید نوشته‏ هاى كسانى را كه در زمان های گوناگون كاخ را مشاهده و از وضع آن آگاهى كامل داشته‏ اند از نظر اهل تحقیق گذرانیداز كسانى كه مكرر در این كاخ رفته و به اوضاع آن آشنائى كامل حاصل كرده و شاردن فرانسوى است كه در سفرنامه خود بطور مشبع شرح اوضاع كاخ را نوشته است و قسمتى از ترجمه نوشته او را ذیلا مینویسیم. من قول داده ‏ام كه در طى توصیف باغهاى اطراف خیابان زیباى اصفهان شرح یكى از تالارهاى یكى از باغها را بنام باغ بلبل بدهم اى تالار را عمارت هشت بهشت می نمامند. تمام سقف هاى آن موزائیك بسیار عالى است دیوارها و جرزها دو طبقه و دالانها و غلام گردشهائى در اطراف آنها است. در این دالان ها صدها مكان است كه دلكشترین و فرح انگیزترین نقاط دنیا محسوب میگردد و هر یك بوسیله منفذى كه بدان نور میتابد روشن میشود این روشنائى متناسب با تفریحاتى است كه این مکان ویژه آنها ساخته شده است.
هیچ یك از این نقاط از حیث شكل و ساختمان و تزیینات به دیگرى شبیه نیست در هر جائى چیز تازه و گوناگون است چنانكه در بعضى از بخاری هاى متنوع و در برخى حوض‏ ها و فواره‏ ها است كه از لوله هائى كه در داخل دیوارها میباشد آب می گردند این تالار عجیب در حقیقت لابیرنتى است زیرا انسان در قسمت فوقانى هر جا كم میشود و پله‏ ها چنان مخفى است كه بآسانى پیدا نمیشوند. قسمت پایین تا ده پا از سطح زمین از سنگ یشم و نرده‏ها از چوب زرنگار، و قاب‏ها چهارچوبها از نقره و جامها از بلور و آلتها از شیشه‏ هاى رنگارنگ ظریف ساخته شده است.

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

پاورپوینت دیابت(پزشکی)

سه شنبه 17 بهمن 1396
10:23
جمشید راد
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلppt
تعداد صفحات18
حجم فایل281 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

دیابت چیست؟

   دیابت یک اختلال در سوخت و ساز بدن است. در حالت طبیعی غذا در معده تبدیل به گلوکز یا قند خون می شود. قند از معده وارد جریان خون می شود. لوزالمعده (پانکراس) هورمون انسولین را ترشح می کند و این هورمون باعث می شود قند از جریان خون وارد سلول های بدن شود. در نتیجه مقدار قند خون در حد نرمال و متعادل باقی می ماند. ولی در بیماری دیابت، انسولین به میزان کافی در بدن وجود ندارد و یا انسولین موجود قادر نیست تا وظایف خود را به درستی انجام دهد. در نتیجه به علت وجود مقاومت در برابر آن قند خون نمی تواند به طور مؤثری وارد سلول های بدن شود و مقدار آن بالا می رود.

 

انواع بیماری دیابت

به طور کلی به چهار گروه دیابت نوع 1، دیابت نوع 2،دیابت حاملگی و دیابت به علل متفرقه تقسیم بندی می شود.

دیابت نوع 1: حدود 15- 10 درصد کل موارد دیابت راتشکیل می دهد و اغلب در سنین زیر 30 سال به وجود می آید؛

لذا به آن دیابت جوانی می گویند.

به علت این که تولید انسولین به دلیل از بین رفتن سلول های سازنده انسولین متوقف می شود، این افراد از بدو تشخیص، انسولین موردنیاز بدن را به صورت تزریقات روزانه تأمین می کنند؛ به همین دلیل به آن دیابت وابسته به انسولین گفته می شود.

•دیابت نوع 2: بیشتر در بالغین بالای 30 سال و چاق دیده می شود که 90- 85 درصد کل موارد دیابت را شامل می گردد و انسولین تولید شده از پانکراس در این افراد به خوبی عمل نمی کند. در واقع یا پانکراس به اندازه کافی انسولین ترشح نمی کند و یا این که انسولین ترشح شده به علت مقاومت سلول ها به انسولین مخصوصاً در افاد چاق، فاقد کارآیی لازم است. به این نوع دیابت غیر وابسته به انسولین یا دیابت بزرگسالان می گویند.
 
 
 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

پاورپوینت نارسایی قلبی(پزشکی)

سه شنبه 17 بهمن 1396
10:22
جمشید راد
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلppt
تعداد صفحات28
حجم فایل181 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

نارسایی قلبی:که اغلب نارسایی احتقانی قلب chfنیزنامیده می شود وضعیتی که در ان قلب قادر به پمپ خون برای

تامین نیاز بافت ها و اکسیژن و موادذ غذایی نمی باشد .

این علائم زمانی رخ می دهد که قلب در تنظیم برونده کافی در تامین نیاز بدن ناتوان باشد .

واژه hfدلالت بر بیماری میوکارد قلب دارد که مشکل در انقباض قلب (اختلال در عملکردسیستولیک )یا پر شدن قلب

(اختلال در عملکرددیاستولیک)بوده که ممکن است باعث احتقان  ریه یا عروق سیستمیک شود یا نشود و برخی عوامل

hf قابل برگشت می باشد و اغلب hf یک تشخیص طولانی مدت است و با تغییر شیوه زندگی ومصرف دارو درمان می

گردد .

 

نارسایی مزمن قلب: hfهمانند بیماری شریان کرونر با سن افزایش می یابد .

 

Hfشایع ترین علت بستری افراد بالاتر از 65سال و دومین علت شایع برای رفتن به مطب پزشک است .

 

 

2نوع نارسایی قلب توسط بررسی عملکرد بطن چپ معمولا از طریق اکوکاردیوگرام شناخته شده است :

 

 1. نارسایی سیستولیک قلب
 2. نارسایی دیاستولیک قلب

 

طبقه بندی نارسایی قلب توسط انجمن قلب امریکا:

 1. A.بیماران در معرض خطر بالا توسعه اختلال عملکرد بطن چپ
 2. B.بیمار با اختلال در عملکرد بطن چپ فاقد علائم
 3. C.بیمار با اختلال در عملکرد بطن چپ دارای علائم
 4. D.بیمار دارای نارسایی قلبی


پاتوفیزیولوژی:یک نوع نارسایی قلبی که همراه با سایر بیماریهای قلبی عروقی است .

 و.....................

 

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

پاورپوینت بواسیر(پزشکی)

سه شنبه 17 بهمن 1396
10:22
جمشید راد
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلppt
تعداد صفحات18
حجم فایل372 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فهرست مطالب

 

تعریف

علائم

علل

تشخیص

درمان

 

تعریف 

 بواسیر در نتیجه گشادی یا بزرگی وریدی‌های انتهای ركتوم ایجاد می‌شود. بواسیر ممكن است داخلی باشد یا خارجی.

ممكن است بیمار بطورهمزمان هر دو نوع بواسیر را داشته باشد.

 

درجه بندی بواسیر داخلی:

درجه 1: بواسیر داخلی است که از مقعد بیرون نزده باشد.

درجه 2: بواسیر داخلی است که از مقعد بیرون زده وخودبخود داخل می رود.

درجه 3: بواسیر داخلی است که از مقعد بیرون زده وبادست به داخل می رود.

درجه 4: بواسیر داخلی است که ازمقعد بیرون زده و با دست نیز به داخل نمیرود.

 

 

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
صفحه قبل 1 ... 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 1401 1402 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 1411 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 1422 1423 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437 1438 1439 1440 1441 1442 1443 1444 1445 1446 1447 1448 1449 1450 1451 1452 1453 1454 1455 1456 1457 1458 1459 1460 1461 1462 1463 1464 1465 1466 1467 1468 1469 1470 1471 1472 1473 1474 1475 1476 1477 1478 1479 1480 1481 1482 1483 1484 1485 1486 1487 1488 1489 1490 1491 1492 1493 1494 1495 1496 1497 1498 1499 1500 1501 1502 1503 1504 1505 1506 1507 1508 1509 1510 1511 1512 1513 1514 1515 1516 1517 1518 1519 1520 1521 1522 1523 1524 1525 1526 1527 1528 1529 1530 1531 1532 1533 1534 1535 1536 1537 1538 1539 1540 1541 1542 1543 1544 1545 1546 1547 1548 1549 1550 1551 1552 1553 1554 1555 1556 1557 1558 1559 1560 1561 1562 1563 1564 1565 1566 1567 1568 1569 1570 1571 1572 1573 1574 1575 1576 1577 1578 1579 1580 1581 1582 1583 1584 1585 1586 1587 1588 1589 1590 1591 1592 1593 1594 1595 1596 1597 1598 1599 1600 1601 1602 1603 1604 1605 1606 1607 1608 1609 1610 1611 1612 1613 1614 1615 1616 1617 1618 1619 1620 1621 1622 1623 1624 1625 1626 1627 1628 1629 1630 1631 1632 1633 1634 1635 1636 1637 1638 1639 1640 1641 1642 1643 1644 1645 1646 1647 1648 1649 1650 1651 1652 1653 1654 1655 1656 1657 1658 1659 1660 1661 1662 1663 1664 1665 1666 1667 1668 1669 1670 1671 1672 1673 1674 1675 1676 1677 1678 1679 1680 1681 1682 1683 1684 1685 1686 1687 1688 1689 1690 1691 1692 1693 1694 1695 1696 1697 1698 1699 1700 1701 1702 1703 1704 1705 1706 1707 1708 1709 1710 1711 1712 1713 1714 1715 1716 1717 1718 1719 1720 1721 1722 1723 1724 1725 1726 1727 1728 1729 1730 1731 1732 1733 1734 1735 1736 1737 1738 1739 1740 1741 1742 1743 1744 1745 1746 1747 1748 1749 1750 1751 1752 1753 1754 1755 1756 1757 1758 1759 1760 1761 1762 1763 1764 1765 1766 1767 1768 1769 1770 1771 1772 1773 1774 1775 1776 1777 1778 1779 1780 1781 1782 1783 1784 1785 1786 1787 1788 1789 1790 1791 1792 1793 1794 1795 1796 1797 1798 1799 1800 1801 1802 1803 1804 1805 1806 1807 1808 1809 1810 1811 1812 1813 1814 1815 1816 1817 1818 1819 1820 1821 1822 1823 1824 1825 1826 1827 1828 1829 1830 1831 1832 1833 1834 1835 1836 1837 1838 1839 1840 1841 1842 1843 1844 1845 1846 1847 1848 1849 1850 1851 1852 1853 1854 1855 1856 1857 1858 1859 1860 1861 1862 1863 1864 1865 1866 1867 1868 1869 1870 1871 1872 1873 1874 1875 1876 1877 1878 1879 1880 1881 1882 1883 1884 1885 1886 1887 1888 1889 1890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909 1910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919 1920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949 1950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2054 2055 2056 2057 2058 2059 2060 2061 2062 2063 2064 2065 2066 2067 2068 2069 2070 2071 2072 2073 2074 2075 2076 2077 2078 2079 2080 2081 2082 2083 2084 2085 2086 2087 2088 2089 2090 2091 2092 2093 2094 2095 2096 2097 2098 2099 2100 2101 2102 2103 2104 2105 2106 2107 2108 2109 2110 2111 2112 2113 2114 2115 2116 2117 2118 2119 2120 2121 2122 2123 2124 2125 2126 2127 2128 2129 2130 2131 2132 2133 2134 2135 2136 2137 2138 2139 2140 2141 2142 2143 2144 2145 2146 2147 2148 2149 2150 2151 2152 2153 2154 2155 2156 2157 2158 2159 2160 2161 2162 2163 2164 2165 2166 2167 2168 2169 2170 2171 2172 2173 2174 2175 2176 2177 2178 2179 2180 2181 2182 2183 2184 2185 2186 2187 2188 2189 2190 2191 2192 2193 2194 2195 2196 2197 2198 2199 2200 2201 2202 2203 2204 2205 2206 2207 2208 2209 2210 2211 2212 2213 2214 2215 2216 2217 2218 2219 2220 2221 2222 2223 2224 2225 2226 2227 2228 2229 2230 2231 2232 2233 2234 2235 2236 2237 2238 2239 2240 2241 2242 2243 2244 2245 2246 2247 2248 2249 2250 2251 2252 2253 2254 2255 2256 2257 2258 2259 2260 2261 2262 2263 2264 2265 2266 2267 2268 2269 2270 2271 2272 2273 2274 2275 2276 2277 2278 2279 2280 2281 2282 2283 2284 2285 2286 2287 2288 2289 2290 2291 2292 2293 2294 2295 2296 2297 2298 2299 2300 2301 2302 2303 2304 2305 2306 2307 2308 2309 2310 2311 2312 2313 2314 2315 2316 2317 2318 2319 2320 2321 2322 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به ایران دانلود است. || طراح قالب bestblog.ir