پاور پوینت حسابداری دولتی (پاورپوینت)

سه شنبه 10 بهمن 1396
12:52
جمشید راد
دسته بندیپاورپوینت
فرمت فایلppt
تعداد صفحات330
حجم فایل192 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

•رشته : مدیریت دولتی   •تعداد واحد : 3 واحد •نام منبع : حسابداری و حسابرسی دولتی •مولف : دکتر جعفر باباجانی

اول

هدف :

شناخت سازمانهای دولتی وتفاوت حسابداری دولتی و بازرگانی

- شناخت سازمان دولتی

  وظایف دولت‌ها

             امور اقتصادی

امور سیاسی  امور دفاعی

امور آموزشی  امور فرهنگی

  امور اجتماعی

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

بررسی و تحقیق-آموزش کودکان کم توان در خانواده (روانشناسی و روانپزشکی)

سه شنبه 10 بهمن 1396
12:52
جمشید راد
دسته بندیروانشناسی و روانپزشکی
فرمت فایلdocx
تعداد صفحات65
حجم فایل158 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

از آنجا که کودکان کم‌توان ذهنی تفاوت بسیاری با کودکان عادی دارند، تعامل آنها با خانواده و محیط اطرافشان در مقایسه با تعامل یک کودک عادی با خانواده و محیط اطرافش تفاوت اساسی دارد. بنابراین در هر جامعه‌ای وجود مراکز حمایتی، آموزشی و توانبخشی برای آموزش این کودکان به​تنهایی کافی نیست و ضروری است در کنار این مراکز، فضاهایی نیز برای آموزش خانواده‌های این کودکان وجود داشته باشد تا با برگزاری کلاس‌های آموزشی، سطح آگاهی و دانش آنها نیز بالا برود.

آنچه​ قبل از هر چیز والدین و دیگر اعضای خانواده کودکان کم‌توان ذهنی باید بدانند این است که هیچ‌گاه از داشتن چنین فردی در جمع خانواده خود اندوهگین نباشند و حضور وی را بپذیرند. نکته دوم این است که انتظارات خود را از کودک کم‌توان ذهنی در حد توان و ظرفیت او کاهش دهند که این کار می‌تواند در قالب واگذار کردن کارهای ساده و قابل انجام به او محقق شود. در واقع هدف از این کارها این است که این کودکان به واسطه مشکلی که دارند از محیط‌های طبیعی و اجتماعی خود جدا نشوند، ضمن این که پرهیز از تنبیه و تحقیر آنها نکته‌ای کلیدی است که همواره باید مدنظر باشد.

کودکان کم توان ذهنی چون به لحاظ رشد شناختی در مراحل اولیه قرار دارند و تا پایان سال‌های ابتدایی و گاهی تا نوجوانی در مرحله عینی قرار دارند ـ آنها فقط از طریق لمس تجربیات و فقط از طریق دیدن پدیده‌ها آنها را تجربه می‌کنند و می‌آموزند ـ بنابراین بهترین شیوه برای آموزش مهارت‌ها به این افراد روش رفتار ملموس است. در این روش والدین باید رفتار مورد نظر را ابتدا خود انجام داده و به شکلی ساده و با حوصله‌ای بسیار زیاد به کودکانشان توضیح دهند. البته این روش زمانی اثر بخشی بالایی دارد که والدین چندین و چندبار آن را تکرار ​و بارها با کودک خود تمرین کنند.

این تکرار و تمرین نیز باید گام به گام باشد و در هر مرحله والدین باید رفتار کودک را تحلیل ​و بتدریج توانایی‌ها و رفتارهای نامناسب او را شناسایی کنند. تحلیل رفتارهای کودک به والدین کمک می‌کند تا بهترین شیوه را برای مهارت آموزی به کودک خود پیدا کنند. از این رو تهیه یک جدول زمان‌بندی که زمان آغاز آموزش و همچنین تعداد تمرین‌ها در آن قید شده بسیار ضروری است چون با اتکا به آن مشخص خواهد شد که کودک پس از چه آموزش‌هایی و پس از چند بار تلاش و تمرین توانسته یک مهارت را بیاموزد.

فراموش نکنیم که اگر پس از آموزش چندین باره مهارت‌های اجتماعی به فرزندمان، نشانه‌ای از پیشرفت و بروز توانایی‌ها در او ندیدیم‌، ناامید نشویم بلکه باید با تغییر شیوه آموزش و با افزایش تمرین‌ها به نتیجه دلخواه نزدیک شویم.


این کودکان همانند سایر انسانها نیاز به توجه، محبت و رفتار مناسب و انسانی دارند ولی برخی از همنوعان تنها به دلیل معلولیتی که آنان نقشی در آن نداشته اند، به این موارد بی توجه اند و گاه هم با رفتار ترحم آمیر بر رنج آنان می فزایند.


پای صحبتها و درد دلهای آنان و خانواده هایشان که می نشینی متوجه می شوی که توان تکلم ندارند ولی انتظار شنیده شدن دارند، چشم بینا ندارند ولی انتظار دیده شدن دارند و دست سالم ندارند اما انتظار دستگیری دارند.


شاید عده ای فکر کنند کودکان استثنایی به دلیل مشکلات و معلولیت های مختلف توان انجام کاری را ندارند و به همین دلیل با آنان با ترحم برخورد می کنند، اما تلاش و اراده بالای آنان در انجام فعالیت و امور مختلف حتی می تواند برای انسانهای سالم درس آموز باشد.


مادر یک دانش آموز استثنایی اراکی که دارای یک دختر 14 ساله با مشکل جسمی - حرکتی است گفت: فرزند من به لحاظ هوشی مشکلی ندارد و در مدرسه عادی تحصیل می کند، اما دانش آموزان عادی و برخی از معلمان رفتار مناسبی با او ندارند.


زهرا کدخدایی افزود: هیچ کدام از دانش آموزان عادی حاضر به دوستی با فرزند من نیستند و این امر در روحیه وی بسیار تاثیرگذار بوده است.


مادر این دانش آموز استثنایی ادامه داد: نگاه ترحم آمیز جامعه به این افراد از دیگر مسایلی است که رنج افراد استثنایی به ویژه افراد دارای مشکلات جسمی حرکتی را دوچندان می کند.
کدخدایی اظهار کرد: در مدارس به مساله مناسب سازی فضای آموزشی توجه نشده و خانواده ها برای انتخاب مدرسه باید مشقت های فراوانی را تحمل کنند که یا مدرسه همکف و بدون پله پیدا کنند و یا مجبور باشند هر روز چندین طبقه فرزند خود را به دوش گرفته و به کلاس درس برسانند.
وی گفت: در فضای شهری نیز به مناسب سازی برای افراد معلول توجهی نشده و والدین مجبور هستند برای عبور از بلوار یا فضاهای دیگر ویلچر فرزندان را بغل کنند که این امر نیز در ضربه زدن به سلامت اعضای خانواده تاثیرگذار است.


مادر این دانش آموز اضافه کرد: فرزند من به دلیل مشکلات جسمی و حرکتی، مدام پوشک می شود و هر ماه بیش از پنج میلیون ریال تنها هزنیه تهیه پوشک و سوند او می شود.
کدخدایی بیان کرد: بهزیستی حمایت های لازم را از این قشر ندارد و از ابتدای سال تاکنون تنها یک بسته پوشک در اختیار ما قرار داده اند در حالی که مصرف پوشک او هر سه یا چهار روز یک بسته است.


وی اظهار کرد: ماهانه نیز 520 هزار ریال مستمری از طریق بهزیستی دریافت می کنم که این میزان به هیچ عنوان کفاف هزینه های او را نمی دهد.


مادر این دانش آموز استثنایی اراکی افزود: فرزند من دارای مشکلات سرع و بیماری کلیه نیز هست که در طول سال باید چندین بار ام آر آی و سونوگرافی انجام دهم و مسوولان بهداشت و درمان نیز در نوبت دهی در بیمارستان های دولتی همکاری لازم را ندارند و مجبورم در این راستا هزینه های گزافی را به بخش خصوصی پرداخت کنم.


کدخدایی گفت: مسوولان باید افراد استثنایی را ببینند زیرا آنان نیز انسان هستند و از حقوق اجتماعی برخوردارند.
وی بیان کرد: مسوولان و خیران یک مجتمع چند منظوره ویژه افراد استثنایی ایجاد کنند تا هم مشکلات این قشر و هم آلام خانواده هایشان کمتر شود.


این مادر اظهار کرد: جامعه و مسوولان هیچ حمایتی از افراد استثنایی ندارند و تنها دغدغه من این است که پس از مرگم سرنوشت این دختر چه می شود.


کدخدایی گفت: افراد استثنایی از توانایی و استعدادهای بالایی برخوردارند که باید شکوفا و مورد حمایت ویژه قرار گیرد برای نمونه فرزند من در بخش هنری در رشته کیف دوزی از تبحر و توانایی بالایی برخوردار است.


مادر یک دانش آموز پسر کم شنوای اراکی نیز گفت: فرزند من 11 ساله و مادرزادی دارای مشکل شنوایی است.


فاطمه کاویانی فر افزود: در این مدت سه بار فرزندم مورد جراحی از ناحیه گوش قرار گرفته و با وجود داشتن بیمه تامین اجتماعی هر بار هزینه ای بین20 تا 30 میلیون ریال بابت جراحی پرداخت کرده ایم.


وی بیان کرد: فرزندم به دلیل این مشکل مجبور به استفاده از سمعک است و سمعک او در سال باید چندین بار قالب گیری، کنترل و تعویض شود که این امر نیز هزینه های زیادی در پی دارد.
مادر این دانش آموز کم شنوا گفت: با وجود مراجعه زیاد به بهزیستی استان مرکزی و شهرستان اراک تاکنون هیچ نوع حمایت و خدماتی از این نهاد دریافت نکرده ام.
کاویانی فر گفت: تغییر نگاه جامعه به افراد نابینا، کم بینا، ناشنوا، کم شنوا، جسمی- حرکتی و مشکلات ذهنی نیازمند فرهنگ سازی گسترده است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
یک معلم دانش آموزان کم توان ذهنی اراکی گفت: بیشتر دانش آموزان استثنایی از خانواده های ضعیف و طبقه پایین جامعه هستند.


ندا منصوری افزود: دانش آموزان کم توان ذهنی از جمله دانش آموزان استثنایی هستند که علاوه بر آموزش در مدرسه در خانه نیز نیاز به آموزش های مختلف از جمله رفتارهای اجتماعی دارند و بیشتر والدین این دانش آموزان افراد بی سواد و یا کم سواد هستند و به همین دلیل بسیاری از مسائل خانواده ها نیز بر دوش معلمان است و این آموزش ها در کنار آموزش های تحصیلی فشار زیادی به معلم وراد می کند.


وی ادامه داد: سطح هوشی دانش آموزان استثنایی با یکدیگر یکسان نیست و به دلیل کمبود نیرو، امکانات و فضا، دانش آموزان با بهره های هوشی مختلف در یک کلاس قرار می گیرند و معلم مجبور است ساعت تدریس را برای برقراری عدالت بین تعداد دانش آموزان به طور مساوی تقسیم کند و آنها را به صورت انفرادی آموزش دهد.


منصوری اظهار کرد: این امر نیز با مشکلات مختلفی همراه است زیرا زمانی که معلم یک دانش آموز را آموزش می دهد بقیه دانش آموزان مشغول فعالیت های دیگر می شوند و کنترل آنها بسیار سخت و دشوار است.


وی گفت: بیشتر دانش آموزان استثنایی به دلیل مشکلاتی که دارند یک تا دو ساعت اول کلاس آموزش پذیرند و بقیه اوقات فضای مدرسه برای آنها به حالت مکانی نگهدارنده تبدیل می شود و این کار نیز انرژی زیادی از معلمان می گیرد.


معلم دانش آموزان کم توان ذهنی اراکی اضافه کرد: بیشتر خانواده های دارای فرزندان استثنایی به دلیل سختی و مشکلات فراوان نگهداری این افراد، با مشکلات افسردگی و ناراحتی روحی روانی مواجهند.
منصوری بیان کرد: مشکلات دانش آموزان پسر به مراتب از دانش آموزان دختر بیشتر است و به دلیل کمبود نیروی متخصص بیشتر معلمان دانش آموزان استثنایی پسر، زن هستند که این مهم باید مورد توجه جدی قرار گیرد.


وی گفت: دانش آموزان کم توان ذهنی به دلیل مشکلات هوشی یک پایه تحصیلی را دو تا سه ساله می گذرانند، ممکن است یک دانش آموز پسر در پایه ششم تحصیل کند اما سن او 16 یا 17 ساله باشد و این دانش آموزان بلوغ زود رس نیز دارند که آموزش و اداره کردن آنها توسط معلمان زن بسیار مشکل است و باید تلاش شود از معلمان مرد بهره گرفته شود.
این معلم اراکی ادامه داد: معلمان دانش آموزان استثنایی در کار تنها با خدا معامله کرده اند و هر کسی توان ارتباط برقرار کردن و آموزش دادن به این قشر را ندارد و ای کاش یک روز مسوولان چند لحظه ای در کلاس درس این دانش آموزان حاضر می شدند تا مشکلات آنها و خانواده هایشان را لمس کنند.


منصوری بیان کرد: معلم دانش آموزان استثنایی انرژی فراوانی برای آموزش دادن به آنان صرف می کند اما این قشر پس از پایان تحصیلات هیچ حمایتی نمی شوند و من احساس می کنم با این کار زحمت معلمان بیهوده هدر می رود.


وی گفت: آگاهی های جامعه نسبت به دانش آموزان استثنایی به ویژه افراد کم توان ذهنی بسیار پایین است و این امر ضربه های زیادی را به خانواده های آنان به ویژه مادران این افراد می زند.
معلم دانش آموزان کم توان ذهنی اراکی افزود: حمایت محیطی و اجتماعی از خانواده ها و افراد استثنایی امری ضروری است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.


منصوری اظهار کرد: هزینه هایی که خانواده ها برای نگهداری فرزندان استثنایی صرف می کنند بسیار سرسام آور است و بهزیستی نیز از این خانواده ها حمایت های لازم را ندارد.
وی گفت: دانش آموزان استثنایی بسته به نوع معلولیت و مشکلات خود نیاز به وسایل و امکانات مخصوص آموزشی دارند اما به دلیل کمبود امکانات این افراد رنج های زیادی را متحمل می شود و این رنج ها در روحیه معلمان نیز تاثیر زیادی می گذارد.


این معلم ادامه داد: دانش آموزان استثنایی انسان هایی با کوله باری از مشکلات رنگارنگ هستند که جامعه و مسوولان تاکنون این کوله بار را از دوش آنان برنداشته اند.
منصوری بیان کرد: بسیاری از دانش آموزان کم توان ذهنی به دلیل مشکلاتی که دارند از پوشک استفاده می کنند یا مدام آب دهانشان می ریزد همین امر باعث ایجاد یک فضای نامطبوع در کلاس می شود و باید برای کلاس های درس این دانش آموزان سیستم های تهویه مناسب به کار گرفته شود.
وی گفت: یکی دیگر از مهمترین مشکلات دانش آموزان استثنایی نبود امکانات کمک آموزشی است که توجه به این مهم نیز ضروری است.


این معلم دانش آموزان کم توان ذهنی اضافه کرد: مسوولان باید نگاه خاصی به این قشر داشته باشند و فضاهای تفریحی، آموزشی و حرفه ای ویژه ای برای آنها ایجاد کنند زیرا این دانش آموزان پس از مدرسه جایی در جامعه ندارند و به دلیل مشکلات فرهنگی و نگاه بد جامعه، خانواده ها مجبور به نگهداری مدام آنها در منزل هستند.


منصوری اظهار کرد: مناسب سازی نشدن فضای آموزشی در مدارس و شهر از دیگر مشکلاتی است که رنج افراد استثنایی و خانواده های آنان را بیشتر می کند.
کارشناس آموزش استثنایی استان مرکزی نیز گفت: آسیب دیدگان شنوایی، بینایی، کم توان ذهنی، چند معلولیتی (اختلالات رفتاری طیف اوتیسم) جامعه هدف آموزش کودکان و دانش آموزان استثنایی است.
ابوالقاسم حسن خانی افزود: افزایش آمار دانش آموزان اوتیسم در این استان که سال گذشته به 35 نفر رسید نگران کننده است.


وی بیان کرد: آموزش برای دانش آموزان دارای اختلالات یادگیری در چهار دوره آمادگی، ابتدایی، متوسطه پیش حرفه ای و متوسطه حرفه ای برگزار می شود.


کارشناس آموزش استثنایی استان مرکزی ادامه داد: آموزش های آمادگی از بدو تولد نوزادان دارای مشکل تا سن دوسالگی برای والدین این قشر در قالب مشاوره ارایه می شود و برای نوزدان نیز خدمات توانبخشی انجام می شود.


حسن خانی گفت: از دو تا چهارسالگی کودک در هفته یک روز در مراکز آموزش و پرورش استثنایی حضور پیدا می کند و خدمات و مشاوره های لازم در این مدت به کودک و والدین ارایه می شود و از چهار تا 6 سالگی آموزش ها برای حضور کودک در مدارس ابتدایی است.
وی اظهار کرد: این کودکان به مدت 6 سال در مدارس ابتدایی حضور پیدا می کنند و پس از آن وارد مدارس پیش حرفه ای می شوند و آموزش یک حرفه را به صورت تخصصی فرا می گیرند.
کارشناس آموزش استثنایی استان مرکزی اضافه کرد: دانش آموزان نابینا، ناشنوا و جسمی و حرکتی که دارای هوش عادی باشند می توانند وارد مدارس عادی شده و آموزش های تلفیقی را فرا گیرند و در این راستا یک معلم رابط نیز به این دانش آموزان خدمات توانبخشی و آموزش های لازم این گروه را ارایه می دهد.


حسن خانی بیان کرد: حضور این دانش آموزان در مدارس عادی نقش موثری در از بین رفتن احساس نقص در آنان دارد و توجه به این امر به عنوان یکی از سیاست های مهم دولت باید مورد توجه جدی قرار گیرد زیرا تجربه نشان داده نتایج آموزشی مدارس تلفیقی به مراتب بهتر از مدارس استثنایی است.


کارشناس آموزش استثنایی استان مرکزی بیان کرد: در بخش آموزش تلفیقی و حضور دانش آموزان کم بینا، نابینا، ناشنوا، کم شنوا و جسمی حرکتی با هوش معمولی در مدارس عادی، مشکلاتی در این استان وجود دارد که رفع آنها نیازمند فرهنگ سازی گسترده است.


حسن خانی اظهار کرد: این دیدگاه و حضور این قشر در مدارس عادی هنوز به صورت کامل پذیرفته نشده و بیشتر مدیران و معلمان معتقدند که این دانش آموزان باید در مدارس استثنایی تحصیل کنند و آن دسته از مدیران و معلمانی که این دانش آموزان را می پذیرند نیز اطلاعات و شناخت کافی نسبت به این قشر ندارند.


کارشناس آموزش استثنایی استان مرکزی افزود: بسیاری از والدین دانش آموزان عادی نیز نسبت به حضور دانش آموزان نابینا، کم بینا، ناشنوا، کم شنوا و جسمی و حرکتی با هوش عادی اعتراض دارند که در این رابطه باید فرهنگ سازی های لازم انجام شود، زیار این دانش آموزان از توانمندی های بالایی برخوردارند و حرف برای گفتن بسیار دارند.


وی، یکی از مهمترین مشکلات کودکان و دانش آموزان استثنایی این استان را مناسب نبودن فضای مدارس و شهری عنوان کرد.


کارشناس آموزش استثنایی استان مرکزی ادامه داد: برخی از دانش آموزان نیز دارای اختلالات یادگیری هستند یعنی تنها در یک درس با مشکل مواجه هستند و سایر دروس را عادی فرا می گیرند.
حسن خانی گفت: در استان مرکزی هفت مرکز اختلالات یادگیری وجود دارد که از این تعداد 2 مرکز در اراک و سایر مراکز در ساوه، شازند، محلات، خمین و دلیجان قرار دارند و اداره آموزش و پرورش استثنایی این استان به دنبال ایجاد این مرکز در شهرستان های فرمهین، کمیجان و زرندیه نیز هست.


وی تاکید کرد: دانش آموزان استثنایی از شان انسانی برخوردارند و احترام آنها در همه امور امری ضروری است.


مدیر مدرسه استثنایی پیش حرفه ای نصر اراک نیز گفت: انسان، موجود بسیار شگفت انگیزی است و صرف یک معلولیت برای او محدودیت نمی آورد.


نورالله عرب افزود: انسان به ویژه افراد معلول، توانایی های خاصی برای جایگزین کردن حسی به جای حس دیگر دارد به طوری که معلمان استثنایی این امر را به وضوح می بینند که دانش آموزان نابینا با گوش خود می شنوند و هم می بینند، دانش آموزان ناشنوا با چشم خود می بینند و هم می شنوند و دانش آموزان کم توان ذهنی از استعدادهای ویژه ای برخوردارند.
وی ادامه داد: شباهت این دانش آموزان به افراد عادی بیشتر از تفاوت آنها است اما متاسفانه در جامعه به تفاوت های این قشر بیشتر نگاه می شود.


عرب اظهار کرد: اگر نگرش جامعه نسبت به دانش آموزان استثنایی به سمت شباهت ها گرایش پیدا کند بسیاری از مشکلات این قشر کاهش می یابد.


وی ادامه داد: خانواده ها و والدینی که دارای فرزندان استثنایی هستند باید انرژی زیادی را صرف این افراد کنند و معلمان این دانش آموزان نیز باید انرژی مضاعف تر از معلمان عادی داشته باشند.
مدیر مدرسه استثنایی پیش حرفه ای نصر اراک اضافه کرد: والدین و معلمان استثنایی باید صبر و تحمل زیادی را در نگهداری و کار کردن با افراد استثنایی داشته باشند.
عرب گفت: یکی از مهمترین مشکلات دانش آموزان استثنایی در مدارس هزینه ایاب و ذهاب است که در بسیاری موارد مانعی برای تحصیل این قشر می شود، زیرا بیشتر خانواده های دارای فرزندان استثنایی از اقشار محروم و نیازمند جامعه هستند که به دلیل معدود بودن مدارس استثنایی مجبور به فرستادن فرزندان خود به مدارسی با بعد مسافت طولانی هستند.


مدیر مدرسه استثنایی پیش حرفه ای نصر اراک افزود: تا سه سال گذشته هزینه ایاب و ذهاب این دانش آموزان توسط دولت پرداخت می شد اما هم اکنون بخشی از این هزینه ها از خانواده ها اخذ می شود که این امر به چالشی برای این خانواده ها تبدیل شده است.


رییس آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی نیز گفت: دانش آموزان استثنایی از جمله قشرهای متعلق به این جامعه هستند که باید از تمام حقوق و مزایای قانونی بهره مند شوند.
محمد عسگری افزود: این دانش آموزان با مشکلات مختلفی مواجهند که رفع آنها نگاه ویژه مسوولان را طلب می کند.


وی بیان کرد: نبود فضای آموزشی مناسب با شرایط دانش آموزان استثنایی، کمبود نیروی انسانی متخصص و کمبود تجهیزات توانبخشی، بخشی از مشکلات این قشر است.
رییس آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی ادامه داد: برای انجام امور مربوط به توانبخشی باید از دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی بهره برد زیرا این رشته در دانشگاه پردیس فرهنگیان وجود ندارد.


عسگری اظهار کرد: دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشکی باید برای پایان دوره و اخذ مدرک، 2 سال طرح را در مراکز وابسته به علوم پزشکی، بهزیستی و یا آموزش و پرورش استثنایی بگذرانند، اما به دلیل اینکه وضعیت جذب نیرو در مراکز وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی بهتر از آموزش و پرورش استثنایی است، گرایش به این سو کمتر است.


وی مشکلات اقتصادی خانواده های دانش آموزان استثنایی را یادآور شد و اضافه کرد: بسیاری از این افراد به دلیل مشکلات اقتصادی خانواده و نداشتن توان پرداخت هزینه سرویس، از ادامه تحصیل بازمانده اند

.
عسگری گفت: 25 درصد از نیروهای متخصص آموزش و پرورش استثنایی این استان تا سال 97 بازنشسته می شوند و در دانشگاه پردیس فرهنگیان جذب دانشجو برای دانش آموزان استثنایی وجود ندارد که این امر باید مورد بازنگری و توجه ویژه قرار گیرد.


وی اظهار کرد: بسیاری از دانش آموزان استثنایی این استان از جمله دانش آموزان نابینا، کم بینا، ناشنوا و جسمی حرکتی از هوش عادی برخوردارند و می توانند در مدارس عادی تحصیل کنند، اما بیشتر مدارس عادی و معلمان این مدارس همکاری های لازم را با این دانش آموزان ندارند و برخوردهای نامناسب با این قشر و خانواده های آنان باعث می شود که در مدارس استثنایی تحصیل کنند.
عسگری گفت: سیاست دولت بر این است که تا جای ممکن دانش آموزان دارای هوش معمولی در مدارس عادی تحصیل کنند و توجه به این مهم امری ضروری است.
وی یادآور شد: دانش آموزان استثنایی استان مرکزی تنها یک فضای ورزشی دارند که آن نیز توسط یک خیر احداث شده و در این فضا هم به استاندارد سازی و مناسب سازی های لازم برای این قشر توجه نشده است.


رییس آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی، از مسوولان خواست نگاه ویژه به کودکان و دانش آموزان استثنایی داشته باشند و در عمل برای بهبود وضعیت این قشر گام های موثری بردارند.
31
مرکز استثنایی در استان مرکزی وجود دارد که از این تعداد هفت مرکز مربوط به اختلالات یادگیری است.


یکهزار و 240 دانش آموز استان مرکزی در مدارس استثنایی تحصیل می کنند که از این تعداد نیز 138 دانش آموز آموزش های تلفیقی فرا می گی

برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود تحقیق بررسی کلستریدیوم ها (علوم آزمایشگاهی)

سه شنبه 10 بهمن 1396
12:52
جمشید راد
دسته بندیعلوم آزمایشگاهی
فرمت فایلdocx
تعداد صفحات10
حجم فایل22 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


دانلود تحقیق بررسی کلستریدیوم ها
این فایل با فرمت word قابل ویرایش ، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی میباشد

کلستریدیوم ها
باسیل های گرم و مثبت، بی هوازی و اسپوردار هستند. اغلب گونه های بی هوازی اجباری بوده و بعضی هم میکرو آیروفیل اند. بعضی ساکارولیتیک اند و از قندها، اسید و گاز تولید می کنند و بسیاری از آنها هم پروتئولیتیک هستند. کلستریدیوم ها در طبیعت پراکنده اند و در خاک و روده ی انسان و حیوان وجود دارند این گروه باکتری ها فاقد آنزیم های سیتوکروم و سیتو کروم اکسیداز بوده و در نتیجه کاتالاز منفی می باشند. اغلب کلستردیوم ها فاقد کپسول اند و متحرک می باشند.
کلستریدیوم ها به اکسیزن حساس می باشند و علیت حساسیت آنها به اکسیژن، مربوط به خود فلاو پروتئین ها است که اکسیژن را احیاء کرده و تبدیل به مواد سمی برای باکتری می نمایند و از طرفی فاقد سوپراکسید دستموتاز، اکسید و کاتالاز اند و نمی توانند اثر سمی این ترکیبات را خنثی کنند

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود تحقیق خانواده باسیلاسه Bacilaceae (علوم آزمایشگاهی)

سه شنبه 10 بهمن 1396
12:51
جمشید راد
دسته بندیعلوم آزمایشگاهی
فرمت فایلdocx
تعداد صفحات9
حجم فایل21 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

دانلود تحقیق بررسی خانواده باسیلاسه Bacilaceae
این فایل با فرمت word قابل ویرایش ، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی میباشد

قسمتی از متن:

 

خانواده باسیلاسه Bacilaceae
این خانواده شامل باکتریهای میله ای شکل بزرگ، گرم مثبت و مولد اسپور می باشند، باسیل های این خانواده در همه جا یافت می شوند و به سبب تشکیل اسپور مقاومت محیطی زیادی  دارند.
دو جنس مهم در این خانواده وجود دارند که عبارتند از:
الف) جنس باسیلوس Bacillus
ب) جنس کلستریدیوم Clostridium
دو تفاوت عمده میان این دو جنس از خانواده ی باسیلاسه وجود دارد:
الف) از نظر نیاز به اکسیژن : باکتری های جنس باسیلوس غالباً هوازی – بی هوازی اختیاری و در مواردی هوازی مطلق می باشند در صورتی که باکتری های جنس کاستریدیوم بی هوازی اجباری اند.
ب) تولید آنزیم کاتالاز و سوپراکسید دسمو تاز SOD : باکتری های جنس باسیلوس مولد کاتالاز و SOD بوده در صورتی که باکتری های جنس کلستریدیوم این دو آنزیم را ترشح نم کنند.

باسیلوس Bacillus:
باسیلوس ها باکتری های بزرگ، میله ای شکل، گرم مثبت و اسپوردار می باشند که اغلب گونه های آنها متحرک و عده ای نیز غیر متحرک اند.
در طبیعت بیش از 60 گونه باسیلوس وجود دارد که عموما سایپروفیت می باشند. فقط یک گونه بیماری زا در این جنس وجود دارد یه نام باسیلوس آنتراسیس که عامل بیماره سیاه زخم است و مهم ترین گونه ای این جنس محسوب می شود. البته باسیلوس های ساپروفیت می توانند به صورت فرصت طلب بیماریزا شوند و از آن جمله می توان به باسیلوس سرئوس که عامل مسمومیت غذایی و باسیلوس سابتلیس که ممکن است باعث عفونت گوشی میانی شود اشاره کرد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود تحقیق بررسی اشریشیا کولی (علوم آزمایشگاهی)

سه شنبه 10 بهمن 1396
12:51
جمشید راد
دسته بندیعلوم آزمایشگاهی
فرمت فایلdocx
تعداد صفحات10
حجم فایل22 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

دانلود تحقیق بررسی اشریشیا کولی اشریشیا کولی Escherichia coli
این فایل با فرمت word قابل ویرایش ، آماده پرینت و ارائه به عنوان پروژه پایانی میباشد

قسمتی از متن:

 

خصوصیات عمومی

اشریشیا یکی از اعضای خانواده انترو باکتریاسه است که به عنوان جزئی از فلور طبیعی در روده بزرگ انسان و حیوانات وجود دارد. باکتری اشریشیاکولی بی هوازی اختیاری است.

و بر روی محیط های خیلی ساده به آهستگی رشد می کن. یک باسیل گرم منفی متحرک با فلاژل های پری تریش است. لاکتوز و مانیتول گلوکز گاز تولید نموده و برر روی ائوزین متیلن بلو ایجاد جلای فلزی سبز رنگ می کند. دارای فعالیت دکربوکسیلاسیون لیزین است. و سیترات نمی تواند استفاده کند و تریپتوفان را هیدرولیز و ایجاد ایندول می نماید. بیش از 90% از e.coli جدا شده از نظر تست بتا – گلوکورونیدار مثبت اند یعنی می توانند از سوبسترای 4- متیل اومبلی فریل بتا گلوکورونید استفاده کنند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود پاورپوینت بررسی تغذیه (تغذیه)

سه شنبه 10 بهمن 1396
12:51
جمشید راد
دسته بندیتغذیه
فرمت فایلppt
تعداد صفحات31
حجم فایل136 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

دانلود پاورپوینت بررسی تغذیه 

این فایل با فرمت PPT بوده و قابل ویرایش است و همچنین آماده ارائه می باشد


بخشی از متن:
علم تغذیه عبارت است از رساندن مواد و مواد غذایی به بدن به مقادیر متناسب و انتخاب انواع غذا به نحوی كه احتیاج انسان به انواع غذا براورده شود . به عبارت دیگر تغذیه در زمینه ی چگونگی عمل عوامل مغذی و ارتباط انها با یكدیگر و تناسب مقادیر انها در سلامتی و بیماری بحث می كند.
امروزه رفاه اجتماعی مردم بر اساس معیار های گوناگون از جمله چگونگی تغذیه ی آنها برآورده میشود.بدی تغذیه با كاستی رشد فزونی حساسیت به بیماری و كاهش قدرت خلاقه ی جسمی همراه است.نقش اموزش تغذیه نیز در بهبود وضع تغذیه ی عمومی اهمیت فراوان دارد.غذا بر تمامی اندام ها و شكل ظاهری بدن تاثیر می گذارد سلامت تمام بدن به تغذیه وابسته است.غذای سالم به
انسان نیرو میدهد و باعث مقاومت بدن در شرایط سخت محیطی می شود .

فهرست:
مواد غذایی
کربوهیدارت
آب
ویتامین
چربی

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود پاورپوینت بررسی آپاندیس (پزشکی)

سه شنبه 10 بهمن 1396
12:51
جمشید راد
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلppt
تعداد صفحات34
حجم فایل1.091 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


دانلود پاورپوینت بررسی آپاندیس

این فایل با فرمت PPT بوده و قابل ویرایش است و همچنین آماده ارائه می باشد

بخشی ازمتن:

آپاندیس، لوله کوچ، باریک و انگشتی شکل است که از روده بزرگ منشعب می شود. التهاب ناگهانی آپاندیس را آپاندیسیت میگویند.
آپاندیسیت یکی از مهم ترین عل جراحی فوری شکم دربچه هاست. این بیماری درآقایان شیوع بیشتری نسبت به خانم ها دارد. اوج میزان شیوع آن دراواخر نوجوانی و اوایل 20 سالگی است.
آپاندیسیت درکودکان زیر2 سال نادر است. معمولا آپاندیس با مدفوع، جسم خارجی و ندرتا با تومور مسدود می شود.
درکودکان علائم و نشانه های آپاندیسیت به ندرت ظاهر می شود، لذا تشخیص معمولا به تاخیر می افتد و احتمال پارگی آپاندیس بیشتر است. ولی دربچه های بزرگ تر و بالغین تظاهرات بالینی مشخص هستند.
آپاندیس هیچگونه عملکرد شناخته شده ای در بدن ندارد. اما از آنجایی که آپاندیس مملو از سلولهای لنفاوی ست بخشی از سستم ایمنی بدن به شمار آمده و پادتن هایی را به درون روده ترشح می کند. اما برداشتن آپاندیس تاکنون عوارضی را درپی نداشته است. مظریه ای دیگری حاکی از آن دارد که آپاندیس در نیکان گیاهخوار ما وظیفه هضم و تجزیه سلولز را بعهده داشته است اما با تغییر عادات غذایی انسانها این عضو کارایی خود را از دست داده است و با برداشتن آن تغییری درعملکرد گوارشی بدن پدید نمی آید.

فهرست مطالب:
آپاندیسیت
شیوع
علائم
دلایل
تشخیص
درمان
عوارض
آپاندیسیت های خاص

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود پاورپوینت بررسی پرورش شتر (زیست شناسی)

سه شنبه 10 بهمن 1396
12:51
جمشید راد
دسته بندیزیست شناسی
فرمت فایلppt
تعداد صفحات42
حجم فایل393 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

دانلود پاورپوینت بررسی پرورش شتر 

این فایل با فرمت PPT بوده و قابل ویرایش است و همچنین آماده ارائه می باشد


بخشی ازمتن:
براساس نظرات دانشمندان،شتر یک کوهان حدود 4000سال قبل از میلاد مسیح در عربستان اهلی شده ،تا 1200سال قبل از میلاد  ،نگهداری شتر فقط درکشورعربستان مرسوم بوده سپس به تدریج ، سایر کشورهای همجوارنیز به این کار اقدام کرده اند در حدود 400 سال قبل ازمیلاد پرورش شتر در مصررواج درنتیجه،مهاجرت اقوام عرب،شتر در سراسر قاره آفریقا گسترش یافت0 پس از ظهور اسلام نگهداری و پرورش شترتا شمال هندوستان و آفریقای مرکزی رواج یافته است0 حدود سه هزار سال قبل ازمیلاد شترهای دو کوهان توسط مغلها اهلی شده،سپس از طریق ایران و افغانستان بهکشور های عرب راه یافته اند0شتر از جمله دامهایی است که خود را با شرایط آب و هوایی تطبیق داده 0به همین دلیل پرورشآن در کشورهای گرمسیری و نیمه گرمسیری جهان از اهمیت خاصی برخوردار است0        

فهرست:

وضعیت پرورش شتر در ایران و جهان
انواع شتر
پرورش شتر در ایران
بررسی ظاهری شتر
عوامل موثر در پرورش و تولید شتر
تولیدات و فواید شتر

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود پاورپوینت بررسی سکته مغزی (پزشکی)

سه شنبه 10 بهمن 1396
12:50
جمشید راد
دسته بندیپزشکی
فرمت فایلppt
تعداد صفحات10
حجم فایل4.827 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

دانلود پاورپوینت بررسی سکته مغزی 

این فایل با فرمت PPT بوده و قابل ویرایش است و همچنین آماده ارائه می باشد

بخشی از متن:
سکته مغزی اصطلاحی است که برای تعریف اثرات توقف خونرسانی دریک قسمت از مغز به کار می‌رود. مغز مرکز اعصاب بدن می باشد و کنترل هر کاری را که ما میکنیم ویا هر فکری که می کنیم بعلاوه کنترل خودکارعملکردهای حیاتی بدن مثل نفس کشیدن را برعهده دارد. برای اینکه مغز,کار خود رابه خوبی انجام دهد نیاز دارد که اکسیژن وموادمغذی کافی همیشه در دسترسش باشد.مواد مغذی واکسیژن توسط خون واز طریق شریان هایی به مغز می رسد. اگرقسمتی از مغز از این خون رسانی محروم شود, سلولهای مغزی آسیب دیده واین سلولها از بین می‌رود. این وضعیت باعث بروز مشکلات مختلفی برای فرد می شود و براساس اینکه کدام قسمت مغز از خون محروم شده باشد ومیزان صدمه به سلولهای مغزی چقدر باشد. شدت این مشکلات در هر فردی متفاوت خواهد بود.

فهرست مطالب:
سکته مغزی چیست؟
انواع سکته مغزی
عوامل بروز سکته مغزی
عوارض سکته مغزی
نحوه تشخیص
نحوه درمان
زمان بهبودی بیماران

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود پاورپوینت کل مدارهای برقی پراید (مکانیک)

سه شنبه 10 بهمن 1396
12:50
جمشید راد
دسته بندیمکانیک
فرمت فایلppt
تعداد صفحات22
حجم فایل2.668 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

دانلود پاورپوینت کل مدارهای برقی پراید 

این فایل با فرمت PPT بوده و قابل ویرایش است و همچنین آماده ارائه می باشد


این فایل پاورپوینتی است با 22 اسلاید که مدارهای برقی پراید با جزئیات در آنها وجود دارد و شامل موارد زیر است:
نمودار کلی سیم کشی
سیستم استارت
سیستم شارژ
شیشه شوی و برف پک کن جلو
شیشه شوی و برف پک کن عقب
رادیو ضبط
سیستم جرقه- سیستم فن خنک کننده
بخاری
قفل مرکزی
چراغ داخل اتومبیل - چراغ صندوق عقب
ساعت دیجیتال
چراغ‌های جلو
چراغ‌های خطر، بغل و نمره
چراغ‌های علائم
چراغ ترمز-بوق
چراغ‌های راهنما و فلاشر-چراغ دنده عقب
صفحه کیلومتر شمار-چراغ‌های هشدار دهنده
گرمکن شیشه عقب-فندک
شیشه بالا بر برقی

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
صفحه قبل 1 ... 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 1401 1402 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 1411 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 1422 1423 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437 1438 1439 1440 1441 1442 1443 1444 1445 1446 1447 1448 1449 1450 1451 1452 1453 1454 1455 1456 1457 1458 1459 1460 1461 1462 1463 1464 1465 1466 1467 1468 1469 1470 1471 1472 1473 1474 1475 1476 1477 1478 1479 1480 1481 1482 1483 1484 1485 1486 1487 1488 1489 1490 1491 1492 1493 1494 1495 1496 1497 1498 1499 1500 1501 1502 1503 1504 1505 1506 1507 1508 1509 1510 1511 1512 1513 1514 1515 1516 1517 1518 1519 1520 1521 1522 1523 1524 1525 1526 1527 1528 1529 1530 1531 1532 1533 1534 1535 1536 1537 1538 1539 1540 1541 1542 1543 1544 1545 1546 1547 1548 1549 1550 1551 1552 1553 1554 1555 1556 1557 1558 1559 1560 1561 1562 1563 1564 1565 1566 1567 1568 1569 1570 1571 1572 1573 1574 1575 1576 1577 1578 1579 1580 1581 1582 1583 1584 1585 1586 1587 1588 1589 1590 1591 1592 1593 1594 1595 1596 1597 1598 1599 1600 1601 1602 1603 1604 1605 1606 1607 1608 1609 1610 1611 1612 1613 1614 1615 1616 1617 1618 1619 1620 1621 1622 1623 1624 1625 1626 1627 1628 1629 1630 1631 1632 1633 1634 1635 1636 1637 1638 1639 1640 1641 1642 1643 1644 1645 1646 1647 1648 1649 1650 1651 1652 1653 1654 1655 1656 1657 1658 1659 1660 1661 1662 1663 1664 1665 1666 1667 1668 1669 1670 1671 1672 1673 1674 1675 1676 1677 1678 1679 1680 1681 1682 1683 1684 1685 1686 1687 1688 1689 1690 1691 1692 1693 1694 1695 1696 1697 1698 1699 1700 1701 1702 1703 1704 1705 1706 1707 1708 1709 1710 1711 1712 1713 1714 1715 1716 1717 1718 1719 1720 1721 1722 1723 1724 1725 1726 1727 1728 1729 1730 1731 1732 1733 1734 1735 1736 1737 1738 1739 1740 1741 1742 1743 1744 1745 1746 1747 1748 1749 1750 1751 1752 1753 1754 1755 1756 1757 1758 1759 1760 1761 1762 1763 1764 1765 1766 1767 1768 1769 1770 1771 1772 1773 1774 1775 1776 1777 1778 1779 1780 1781 1782 1783 1784 1785 1786 1787 1788 1789 1790 1791 1792 1793 1794 1795 1796 1797 1798 1799 1800 1801 1802 1803 1804 1805 1806 1807 1808 1809 1810 1811 1812 1813 1814 1815 1816 1817 1818 1819 1820 1821 1822 1823 1824 1825 1826 1827 1828 1829 1830 1831 1832 1833 1834 1835 1836 1837 1838 1839 1840 1841 1842 1843 1844 1845 1846 1847 1848 1849 1850 1851 1852 1853 1854 1855 1856 1857 1858 1859 1860 1861 1862 1863 1864 1865 1866 1867 1868 1869 1870 1871 1872 1873 1874 1875 1876 1877 1878 1879 1880 1881 1882 1883 1884 1885 1886 1887 1888 1889 1890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909 1910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919 1920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949 1950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2054 2055 2056 2057 2058 2059 2060 2061 2062 2063 2064 2065 2066 2067 2068 2069 2070 2071 2072 2073 2074 2075 2076 2077 2078 2079 2080 2081 2082 2083 2084 2085 2086 2087 2088 2089 2090 2091 2092 2093 2094 2095 2096 2097 2098 2099 2100 2101 2102 2103 2104 2105 2106 2107 2108 2109 2110 2111 2112 2113 2114 2115 2116 2117 2118 2119 2120 2121 2122 2123 2124 2125 2126 2127 2128 2129 2130 2131 2132 2133 2134 2135 2136 2137 2138 2139 2140 2141 2142 2143 2144 2145 2146 2147 2148 2149 2150 2151 2152 2153 2154 2155 2156 2157 2158 2159 2160 2161 2162 2163 2164 2165 2166 2167 2168 2169 2170 2171 2172 2173 2174 2175 2176 2177 2178 2179 2180 2181 2182 2183 2184 2185 2186 2187 2188 2189 2190 2191 2192 2193 2194 2195 2196 2197 2198 2199 2200 2201 2202 2203 2204 2205 2206 2207 2208 2209 2210 2211 2212 2213 2214 2215 2216 2217 2218 2219 2220 2221 2222 2223 2224 2225 2226 2227 2228 2229 2230 2231 2232 2233 2234 2235 2236 2237 2238 2239 2240 2241 2242 2243 2244 2245 2246 2247 2248 2249 2250 2251 2252 2253 2254 2255 2256 2257 2258 2259 2260 2261 2262 2263 2264 2265 2266 2267 2268 2269 2270 2271 2272 2273 2274 2275 2276 2277 2278 2279 2280 2281 2282 2283 2284 2285 2286 2287 2288 2289 2290 2291 2292 2293 2294 2295 2296 2297 2298 2299 2300 2301 2302 2303 2304 2305 2306 2307 2308 2309 2310 2311 2312 2313 2314 2315 2316 2317 2318 2319 2320 2321 2322 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به ایران دانلود است. || طراح قالب bestblog.ir