تحلیلی از موقعیت كنونی موسسات بانكی(حسابداری)

شنبه 7 بهمن 1396
20:12
جمشید راد
دسته بندیحسابداری
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات25
حجم فایل49 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تحلیلی از موقعیت كنونی موسسات بانكی

پیشینه صنعت بانكداری در ایران به چندین قرن برمی گردد. بدون تردید كاركرد موسسات مالی و اعتباری برای شتاب دهی به فرآیند توسعه اقتصادی از نظر تجهیز و تامین منابع و تخصیص برای فرصت های سرمایه گذاری و در نهایت بسترسازی برای زیرساخت های تولیدی جزو مبانی اثبات شده از نظرگاه كارشناسان اقتصادی و برنامه ریزان و سیاست گذاران واقعه گراست. مقوله شكل گیری و تاسیس بانك های خصوصی پس از سال ها تاخیر كه عمدتامبانی نظری و قانونی آن در برنامه سوم تدوین شده دوباره در دستور كار قرار گرفت و چهار بانك خصوصی (پارسیان، كارآفرین، اقتصاد نوین و سامان) پیشگامان در زمره بانك های خصوصی ایران به شمار می روند. ارزیابی اولیه نشان می دهد برای ایجاد فضای رقابتی بین بانك های دولتی و خصوصی تاسیس این نوع بانك ها می تواند برای كارآیی و سنجش شاخص های آن مفید باشد.

در حال حاضر نقش بانك های خصوصی در نظام بانكی كشور چندان قابل ملاحظه نبوده و سهم ناچیزی از سپرده های مؤثر و همچنین كفایت سرمایه، دارایی ها و... به این نوع بانك ها اختصاص داشته و در مجموع رقم ناچیزی از بازار پولی كشور متعلق به آن ها ست. علاوه بر آن وضعیت موسسات بانكی در بازار سرمایه از نظر «اندازه» و «نقش» و به طور كلی «ارزش بازار» و «حجم معاملات» چندان قابل ملاحظه نیست و به عنوان موسسات نوپا در بازار سهام به فعالیت می پردازند.برای این كه ارزیابی درستی از كاركرد موسسات بانكی در بازار سرمایه ارایه شود مروری اجمالی بر موقعیت كنونی بانك های خصوصی خواهیم داشت.

برابر آمار موجود، در سال 1384 تعداد شعب بانك های دولتی و خصوصی ایران بر روی هم بالغ بر 2/18 هزار شعبه گزارش شده كه بانك های خصوصی با 199 شعبه سهمی معادل یك درصد كل شعب بانك های كشور را تحت پوشش داشته اند. از طرفی سهم بانك های خصوصی از كل دارایی های بانكی كشور تا پایان سال 2005 معادل پنج درصد بوده است.

به نقل از تحقیقات موسسه یورومانی، چهار بانك خصوصی كارآفرین، پارسیان، اقتصاد نوین و سامان تا پایان سال 2003 فقط سه درصد از كل دارایی های بانك های ایران را در اختیار داشته اند كه در این میان بانك پارسیان در حدود دوسوم كل دارایی های بانك های خصوصی ایران را در اختیار داشته، بانك كارآفرین 15 درصد و سهم هر یك از بانك های اقتصاد نوین و سامان نیز در حدود 10 درصد كل سرمایه بانك های خصوصی بوده است. 

به این ترتیب، بانك های خصوصی برابر ارقام موجود، توان رقابت با بانك های دولتی را نداشته و از نظر كمیت و گستره فیزیكی و همچنین میزان «سرمایه» و «دارایی» در پیرامون و حاشیه نظام بانكی كشور قرار دارند. چنانچه وضعیت بانك های خصوصی را از حیث تركیب سهام داران و مالكان اصلی بیش تر مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم به این جمع بندی خواهیم رسید كه بانك های خصوصی به معنای واقعی طی یك فرآیند «خصوصی سازی» و هم نیاز با تحولات اقتصادی كشور به وجود نیامده اند و كم رنگ بودن نقش آن ها در بازار مالی صحت موضوع مطروحه را اثبات خواهد كرد. از این رو برای این كه شناختی از وضعیت بانك ها در بازار سرمایه كشور به دست آید، ضروری است مروری اجمالی از برخی شاخص های موسسات بانكی موجود در این بازار داشته باشیم تا از این طریق ارزیابی و تحلیل درستی از كاركرد موسسات مالی و اعتباری ارایه شود. ناگفته نماند كه سه بانك مطرح كشور به نام های «بانك ملی ایران»، «بانك صادرات» و «بانك صنعت و معدن» كه از نظر مالكیت دولتی نیز هستند، حضوری غیرمستقیم در بازار سرمایه داشته و با عرضه سهام شركت های «سرمایه گذاری بانك ملی»، «توسعه ملی»، «لیزینگ غدیر»، «سرمایه گذاری غدیر»، «بین المللی توسعه ساختمان» و «آتیه دماوند» به نوعی در بازار سهام كشور تاثیرگذار بوده اند.

بنابراین، با اجرایی شدن عملیات خصوصی سازی بانك های دولتی و پذیرش بانك های خصوصی موجود (بانك سامان، موسسه اعتباری توسعه، موسسه مالی و اعتباری بنیاد، بانك سرمایه، بانك پاسارگاد و...) ضمن متنوع شدن موسسات مالی، اعتباری و بانكی در بازار سرمایه، «ارزش بازار»، «حجم معاملات»و... می توانند به عنوان یك قطب و بلوك اثرگذار در شاخص های بازار سهام موثر باشند.

موسسات بانكی در بازار سرمایه

برپایه اطلاعات موجود، در رشته بانك و موسسات اعتباری تاكنون سه بانك خصوصی در بازار سرمایه فعال هستند و «موسسه مالی و اعتباری بنیاد» نیز هنوز نتوانسته مورد پذیرش سازمان بورس قرار بگیرد. از این رو موسسات بانكی از نظر تعداد، جایگاه كوچكی را در بازار سرمایه به خود اختصاص داده اند. بانك های «پارسیان»، «كارآفرین» و «اقتصاد نوین» نیز جزو گروه بانكداری قرار دارند.

سرمایه گروه بانكی برابر 700ر7 میلیارد ریال بوده و ارزش بازار آن ها بالغ بر _2/10671 میلیارد ریال یعنی حدود _2/1 میلیون دلار برآورد می شود. در واقع سهم گروه بانكی از ارزش بازار سرمایه كشور از سه درصد فراتر نمی رود كه موقعیت محدود این موسسات را در بازار سهام بهتر نمایان می سازد.

در بین موسسات بانكی موجود، پارسیان بالغ بر 9/64 درصد سرمایه و _5/60 درصد ارزش بازار گروه بانكی را به تنهایی تحت پوشش داشته است.

دو بانك «كارآفرین» و «اقتصاد نوین» از نظر سرمایه به ترتیب 1/9 و 26 درصد از سهم موسسات بانكی موجود در بازار سرمایه را در اختیار دارند. سهم دو موسسه اخیر از ارزش بازار این موسسات یعنی اقتصاد نوین 2/26 درصد و كارآفرین 3/13 درصد است.

    میانگین قیمت و ارزش سهام موسسات بانكی برابر 1569 ریال بوده كه تنها كارآفرین با قیمت 026ر2 ریال نسبت به میانگین قیمتی بیش تر و پارسیان با قیمت 294ر1 ریال و اقتصاد نوین با قیمت 389ر1 ریال كم تر از متوسط قیمتی گروه بانكی بوده اند كه سهام پارسیان با توجه به قیمت آن نوعی سهام جایگزین به شمار می رود; زیرا قیمت آن نه تنها از میانگین قیمتی سهام شركت های هم گروه خود پایین تر بوده، بلكه نسبت به قیمت دو سهم دیگر نیز پایین تر بوده است.

ضریب P/E موسسات بانكی معادل 9/3 بوده كه بازدهی سهم، این گروه را در 6/25 درصد نگه می دارد. با این وضعیت بازدهی نرخ سود سهام در مقایسه با ضریب «قیمت به درآمد» به 5/27 درصد فزونی می یابد كه نسبتامطلوب است.

ارزش ویژه یا مجموع كل حقوق مربوط به سهام داران شامل سرمایه، سود تقسیم نشده، صرف سهام و ... است كه در گروه بانكی میانگین آن برابر 157ر1 ریال بوده و با در نظر گرفتن مقدار میانگین EPS در این گروه 4011 ریال) مقدار ارزش ویژه ناخالص برابر 6/34 درصد خواهد بود.

پیش بینی سود )EPS( برای موسسات بانكی به طور متوسط برابر 401 ریال بوده كه بانك كارآفرین با EPS برابر 471 ریال نسبت به دو بانك پارسیان و اقتصاد نوین در وضعیت بهتری قرار دارد. همچنین مقدار سود برآوردی موسسات بانكی برابر _7/2936 میلیارد ریال یعنی 3/326 میلیون دلار برآورد شده كه بیش ترین حجم سود متعلق به بانك پارسیان بوده كه به تنهایی 9/64 درصد برابر 905ر1 میلیارد ریال از كل سود این موسسات را به خود اختصاص داده است. دو بانك اقتصاد نوین و كارآفرین در رده های بعدی از نظر مقدار سود قرار دارند.

بانك پارسیان

در سال 1378، گروهی از مدیران و متخصصان بانكی، اقتصادی و صنعتی (بخش خودروسازی) كشور با هدف تامین منابع برای سرمایه گذاری در بخش خودرو، سلسله مطالعات و بررسی هایی را آغاز كردند تا بتوانند براساس قوانین و مقررات موجود در آن زمان به ایجاد یك موسسه اعتباری غیربانكی مبادرت ورزند. مجموعه كوشش های مطروحه در سال 1379 به اخذ مجوز از بانك مركزی درخصوص تشكیل پرونده ثبتی و پذیره نویسی سهام موسسه اعتباری غیربانكی پارسیان انجامید.

پس از آن با موافقت اصولی بانك مركزی مبنی بر تبدیل موسسه مذكور به «بانك خصوصی پارسیان» در سال 1380 زمینه برای عملیات بانكی فراهم شد. این بانك از آغاز فعالیت تاكنون توانست _80 شعبه را در تهران و شهرستان های مختلف تاسیس كند.

تركیب سهام داران بانك پارسیان نشان می دهد، یكی از سهام داران عمده این بانك ایران خودرو و موسسات خوردویی تابعه این شركت است، به طوری كه 8/28 سهام پارسیان در تملك ایران خودرو و موسسات خودرویی بوده كه معادل یك هزار و 440 میلیارد سهم است. وجود سهام داران خرده پا در پارسیان یكی از مشخصه های اصلی این بانك به شمار می رود. كما این كه بالغ بر 47 درصد سهام پارسیان در اختیار سهام داران كم تر از یك درصد قرار دارد. صندوق بازنشستگی نیز شش درصد، كاركنان بانك سهمی معادل دو درصد و سایر موسسات نیز سهمی معادل یك درصد را دارند. این ارقام بیانگر تعدد و تنوع گروه های سهام دار در بزرگ ترین بانك خصوصی كشور است. وجود سهام آزاد (شناور) معادل 60 درصد نیز نشان می دهد گستره عرضه وسیع بوده و این مساله می تواند موضوع مدیریت عرضه سهام را با مشكل روبه رو سازد. به هر تقدیر فعلاگروه خودرویی با توجه به سهم قابل ملاحظه و همچنین موسسه اصلی پارسیان در شرایط كنونی نوعی هژمونی بر مدیریت این سهم را در بازار سهام در دست دارد و می تواند روی عرضه و تقاضای سهم و همچنین «قیمت» و نوسانات آن تاثیر جدی بگذارد.

سرمایه این بانك در شرایط كنونی معادل 000ر5 میلیارد ریال بوده و در قیمت 1294 ریال عرضه می شود، ارزش بازار این سهم برابر 475ر6میلیارد ریال و ضریب P/E آن نیز برابر 4/3 است كه بازدهی سهم را 3/30 درصد فزونی می دهد.

برآورد سود سال جاری معادل 381 ریال بوده كه تاكنون 5/21 درصد پیش بینی EPS تحقق یافته است. حجم سود پیش بینی شده پارسیان رقمی معادل 1905 میلیارد ریال خواهد بود و نرخ سود سهام نیز در سطح 4/29 درصد متمركز می شود. ارزش ویژه سهم پارسیان برابر 1159 ریال برآورد شده كه بازده آن با توجه به مقدار سود 3811 ریال) برآوردی معادل _9/32 درصد است.

نكته ای كه در رابطه با سهام پارسیان می تواند مورد تامل قرار گیرد، واگذاری و فروش یكباره سهام خودرویی اش است.

تحقق این رویكرد می تواند روی مدیریت آتی بانك پارسیان به نحو موثری تاثیرگذار باشد. ایران خودرو به عنوان متولی اصلی گروه خودرویی، سعی دارد برای پوشش هزینه و همچنین توسعه طرح های صنعت خودروسازی خود، سهام پارسیان را واگذار كند.

اعمال چنین سیاستی سبب خواهد شد سهم پارسیان در آینده حاكمیت گروه خودرویی را در تركیب سهام داران خود نداشته باشد و از حمایت یكی از صنایع مهم و بزرگ كشور بی بهره شود.

بانك اقتصاد نوین


پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تحلیل راهبردی هزینه، پارادایم كلیدی مدیریت هزینه در زنجیره عرضه ایران(حسابداری)

شنبه 7 بهمن 1396
20:12
جمشید راد
دسته بندیحسابداری
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات42
حجم فایل25 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

چكیده

آنچه امروزه در رابطه با مؤسسات تجاری ، انتفاعی و حتی غیرانتفاعی، بیش از هر چیز دیگری نمود پیدا كرده، توجه به هزینه‌های متعدد سازمان و یا به تعبیری دقیق‌تر، مدیریت هزینه است. زیرا در شرایط رقابتی امروز جهانی، سازمان‌های مختلف جهت حفظ بقا و توان رقابتی خود باید نسبت به مقایسه هزینه‌های‌شان با رقبای بالفعل و حتی بالقوه آگاهی داشته و فعالانه در میدان رقابت در بعد هزینه وارد عمل شوند. علی‌رغم اینكه هر سازمانی بر اساس نگرش‌های سنتی و دیرینه خود، به مدیریت هزینه با هدف حفظ هزینه در پایین‌ترین سطح ممكن و بررسی نحوة كاهش آن می‌پردازد، اما به اعتقاد بسیاری از اندیشمندان مدیریت از جمله پورتر، آنچه ضامن نیل به این مقصود در كوتاه‌مدت ( یعنی كاهش سطح هزینه‌ها ) و بلندمدت ( یعنی نیل به هزینه رقابتی ) می‌شود، چیزی نیست مگر تحلیل راهبردی هزینه.

تحلیل راهبردی در مدیریت هزینه، گامی است فراتر از بررسی صِرف وضعیت موجود؛ بلكه فرایندی است مستمر و مؤثر برای مقایسه هزینه‌های درونی سازمان با سایر رقبا. به بیانی دیگر، تحلیل راهبردی هزینه، بر ارزیابی مستمر وضعیت سازمان در ارتباط با سایر رقبا تأكید دارد.

 كلید واژه‌ها:  تحلیل راهبردی هزینه/ زنجیرة ارزش/ مدیریت هزینه/ صنعت خودرو/ مدیریت هزینه در زنجیره تأمین

  مقدمه

عموماً فعالیت‌های هر مؤسسه‌ای شامل انجام مجموعه‌ای از امور است مانند طراحی، تولید، بازاریابی، تحویل و خدمات پس از فروش كه هر یك دارای هزینه‌های متعددی هستند. تركیب مجموع این هزینه‌های متنوع، نشان دهندة ساختار هزینه داخلی سازمان است. با این تعریف، هزینة هر فعالیت در وضعیت مجموع هزینه‌های شركت و در ارتباط با هزینه‌های سایر رقبا تأثیری شگرف دارد. با توجه به این مطلب، تأكید اصلی تحلیل راهبردی هزینه ، مقایسه هزینه فعالیت‌های مختلف سازمان با  هزینه‌های مشابه رقبای اصلی و نیز توجه به ضرورت تفكیك بین هزینه‌های رقابتی و غیر رقابتی و عنایت به این نكته است كه چه منابعی، منبع هزینه رقابتی و چه مواردی عامل هزینه‌های غیر رقابتی هستند.

    موضوع حائز اهمیت دیگر ، وضعیت هزینه‌های یك شركت است كه در توضیح آن باید گفت: رابطة وضعیت یك شركت، تابعی از چگونگی هزینه مجموع فعالیت‌های مرتبط با عملكرد كاری شركت در مقایسه با مجموع هزینه فعالیت‌های انجام شده از جانب سایر رقباست.

 زنجیره ارزش

   به اعتقاد میكائیل پورتر، زنجیرة ارزش، ابزاری توانمند در بازشناسی فرایندها، فعالیت‌ها و عملیات گوناگون سازمان‌ها از طریق بررسی عواملی همچون طراحی و تولید، بازاریابی، تحویل، خدمات پس از فروش و غیره بوده و ابزاری مناسب در ارائه تحلیلی راهبردی بشمار می‌رود.

    زنجیرة ارزشی در سازمان نشان دهندة مجموعه حلقه‌هایی از فعالیت‌ها و عملیاتی است كه در داخل آن صورت می‌گیرد (شكل1). به كارگیری مفهوم زنجیره ارزش، در تحلیل‌ها علاوه بر تبیین دقیق هزینه‌های لازم جهت انجام هر فعالیت منتهی به خلق ارزش، سود جزیی را نیز برای سازمان در پی خواهد داشت. همان طور كه در شكل 1  مشخص است، دو نوع فعالیت اصلی در زنجیره دیده می‌شود كه نقش تعیین كننده‌ای در تحلیل راهبردی هزینه دارند.

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

تجزیه و تحلیل سیستمها (پروژه SSADM)(حسابداری)

شنبه 7 بهمن 1396
20:11
جمشید راد
دسته بندیحسابداری
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات36
حجم فایل24 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه

در این پروژه ما سیستم فروشگاه زنجیزه ای رفاه را مورد بحث قرار می دهیم بطور كلی این فروشگاه شامل یك سالن بزرگ فروش و یك انبار است و هر روزه خریداران زیادی برای خرید به این فروشگاه می آید و سیستم مورد استفاده در این فروشگاه سیستم دستی است.

در سالن این فروشگاه قفسه های متعددی وجود دارد كه هر قسمت مربوط به یك نوع محصول می باشد و تعداد زیادی كارگر و فروشنده در قسمتهای مختتلف آن مشغول بكار هستند اما با در نظر گرفتن تعداد خریداران و فروش روزانه از شركتها و كارخانجات تولید كننده به مشكلاتی در فروش و خرید و برداشت سود برخورد می كنیم، كه در ادامه توضیح داده خواهد شد.

با توجه به مشكلات موجود هیأت مدیره این فروشگاه اقدام به مكانیزه نمودن این سیستم كرده است و این هیأت شامل 3 نفر از سهام داران همین سیستم موجود مطالعه قرار دادیم و متوجه شدیم با در نظر گرفتن خرید ماهیانه فروشگاه از شركتهای مختلف و تعداد خریدارانی كه همه روزه به فروشگاه می آیند و خریدی كه توسط آنان انجام می پذیرد سیستم بازدهی مورد قبول را ندارد و چون تعداد خرید بصورت روزانه، هفتگی و ماهیانه زیاد می باشد متأسفانه مدیر فروشگاه قادر به نگهداری تمام فاكتورهای خرید نمی باشد چون بایگانی آن جا بسیار زیاد جا اشغال می كند و كمتر مورد استفاده قرار می گیرد و محاسبة تعداد كالاها از روی آن وقتی بسیار زیاد را می گیرد و بازهم ممكن است در محاسبات اشتباه رخ دهد پس بطور دقیق نمی توان تخمین زد كه سود بدست آمده از فروش كالاها درست استیا خیر.

در قسمت صندوق نیز نمی توان بطور واقعی گفت كه در روز چه تعداد از یك كالا فروخته شده است، چون تعداد خریداران زیاد است فروشندگان در قسمت صندوق قادر به یادداشت تمام كالاهای خریداری شده نیست و اگر هم بخواهند این كار را انجام دهند وقت بسیار زیادی از مشتری گرفته می شود. راه حل ارائه شده از طرف ما به كارفرما مكانیزه كردنم سیستم دستی موجود است و چون كارفرما تأكید داشت كه نمی خواهد هزینه زیادی صرف تعویض سیستم دستی موجود شود، تصمیم به این گرفته است كه شاید با استخدام كردن چندین نفر نیروی انسانی بیشتر

1-مسئولیت ثبت كالاهای خریداری شده از شركتها

2-تعداد كالاهای چیره شده در قفسه های فروشگاه

3-ثبت جزء به جزء فروش روزانه هر كالا بتوان نظارت بیشتری در فروش داشت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

ترجمه استاندارد جوشكاری خطوط لوله و تاسیسات API 1104(صنایع نفت و گاز)

شنبه 7 بهمن 1396
20:11
جمشید راد
دسته بندیصنایع نفت و گاز
فرمت فایلzip
تعداد صفحات120
حجم فایل7.986 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فهرست مندرجات

صفحه

آشنایی با استانداردها

بخش  كلیات

 دامنه كاربرد این استاندارد

 تعریف اصطلاحات

 كلیات

 تعاریف

 تجهیزات

 مواد

  لوله و اتصالات  pipe and fittings

  فلز پركننده  FILLER METAL

  گازهای محافظ  shielding Gases

بخش  خصوصیات دستورالعمل های جوشكاری

 خصوصیات دستورالعمل

 ثبت گزارشات

 مشخصات دستورالعمل

 متغیرهای اساسی

 جوشكاری اتصالات آزمایش

 آزمایش اتصالات جوشكاری شده  جوش های لب به لب

 تهیه نمونه های آزمایشی

 مقاومت كششی

 آزمایش شكست شكافی فاق

 آزمایش خمش سطحی و ریش های

 آزمایش خمش جانبی

 جوشكاری اتصالات آزمایشی  جوش های نواری گوشه ای

 آزمایش اتصالات جوشكاری شده  جوش های نواری گوشه ای

  تهیه نمونه های آزمایشی

  روش

  مقررات

بخش  خصوصیات جوشكار

 صلاحیت خاص

  حوزه عمل صلاحیت خاص

 صلاحیت عمومی

  حوزه عمل صلاحیت عمومی

 آزمایش چشمی

 تعیین صلاحیت جوشكار به كمك آزمایش های تخریبی  DESTRUCTIVE TEST 

  نمونه برداری از جوش های آزمایشی جوش های لب به لب

  دستورالعمل آزمایش های كششی، شكست شكافی، خمش جوش ها جوش های لب به لب

  مقررات آزمایش كشش جوش های لب به لب

  مقررات آزمایش شكست شكافی جوش های لب به لب

  مقررات آزمایش خمش جوش های لب به لب

 نمونه برداری از جوش های آزمایشی جوش های نواری گوشه ای

  روش آزمایش و مقررات جوش های نواری گوشه ای

 تعیین صلاحیت جوشكاری به كمك پرتونگاری فقط جوش های لب به لب

  بازرسی جوش های آزمایشی به كمك پرتونگاری

 آزمایش مجدد

 كارنامه جوشكار با صلاحیت

بخش   طرح و آماده سازی یك اتصال جهت جوشكاری

 كلیات

 همطرازی ALIGNMENT  

 استفاده از گیره های همطرازی جوش های لب به لب

 پخ زدن

 پخ زدن با فرز BEVEL   

  پخ زدن در محل جوشكاری

 شرایط جوی

 فاصله با زمین CLEARANCE  

 تمیزكاری بین لایه ها

 جوشكاری ساكن یا موضعی POSITION WELDING

  دستورالعمل جوشكاری

  فلز پركننده و لایه های تكمیلی جوش

 جوشكاری گردان  ROLL WELDING

  همطرازی

  فلز پركننده و لایه های تكمیلی FINISH BEADS  

 كیفیت جوش ها  IDENTIFICATION OF WELDS 

 عملیات حرارتی قبل و پس از جوشكاری PREHEAT AND POSTHEAT  

بخش  بازرسی و آزمایش جوشكاری

 حقوق بازرسی

 روش های بازرسی

 خصوصیات بازرس جوشكاری

بخش   استانداردهای قبولی جوش ها آزمایش های غیرتخریبی

 مقدمه

 حقوق رد كردن جوش

 نفوذ ناقص و ذوب ناقص

 نفوذ ناقص در ریشه جوش

 نفوذ ناقص در اثر بالا  پایینی جوش

 فرورفتگی داخلی  INTERNAT CONCAVITY 

 ذوب ناقص

ذوب ناقص در اثر سرد بودن لایه ها  COLD LAP  

سوختگی درون لوله ها BURN THROUGH  

 لوله های با قطر خارجی

 اینچ و بزرگتر

 لوله های با قطر خارجی كوچكتر از

 اینچ و بزرگتر

 سرباره های باقیمانده در جوش SLAG INCLUSION 

 سرباره های باقیمانده در جوش با طول زیاد راه آهنی WAGON TRACKS 

 سرباره های باقیمانده در جوش به صورت مجزا

 تخلخل یا حفره گازی

 تخلخل كروی

 تخلخل خوشه ای

 تخلخل لوله یا سوراخ كرمی WORMHOLE 

لایه تو خالی خط جوش HOLLOW BEAD  

 ترك ها

 طول كل گسیختگی انقطاع

 شیار كنار جوش UNDERCUTTING 

 نقایص لوله ها

بخش  ترمیم یا عیب زدایی

 اجازه ترمیم معایب بجز ترك ها

 برداشتن جوش و تدارك ترمیم معایب

 آزمون تعمیرات

 اجازه و دستورالعمل ترمیم ترك ها

بخش   دستورالعمل پرتونگاری

 مقدمه

 جزئیات دستورالعمل پرتونگاری

  هندسه نوردهی EXPOSURE GEOMETRY

  نفوذسنج ها PENTE RAMETER

  انتخاب نفوذسنج

  نصب نفوذسنج

 پرتونگاری جوش

 تشخیص فیلم ها

 خصوصیات پرتونگاران

  دستورالعمل تعیین صلاحیت پرتونگاران

  كارنامه پرتونگاران با صلاحیت

 انبار كردن فیلم

 دانسیته فیلم

 ظهور فیلم

 تاریك خانه

 حفاظت در مقابل تشعشع

بخش  جوشكاری اتوماتیك

 عملیات قابل قبول

 خصوصیات دستورالعمل

 ثبت گزارشات

 مشخصات دستورالعمل

 متغیرهای اساسی

 تجهیزات جوشكاری و خصوصیات اپراتور

 كارنامه اپراتور با صلاحیت

 بازرسی و آزمایش جوشكاری

 استاندارد قبولی جوش  آزمایش های غیرتخریبی

 تعمیر و عیب زدایی

 دستورالعمل پرتونگاری

 فرم ضمیمه "A" 

 فرم ضمیمه "B" 

 فرم ضمیمه "C" 

بخش   آشنایی با عملیات پرتو نگاری صنعتی

 لغت نامه اصطلاحات جوشكاری

تصاویر مربوط به رادیوگرافی

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

کتاب لوله های فایبرگلاس G.R.P(مکانیک)

شنبه 7 بهمن 1396
20:11
جمشید راد
دسته بندیمکانیک
فرمت فایلzip
تعداد صفحات41
حجم فایل2.23 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

کلیات و کاربرد

روش الیاف پیچی

روش ریخته گری گریز از مرکز

استانداردها

طبقه بندی لوله های فایبرگلاس

طبقه بندی کلی بر اساس فشار اسمی

طبقه بندی کلی بر اساس سختی

طبقه بندی کلی بر اساس سری قطر

طبقه بندی لوله های فایبرگلاس تولیدی با روش الیاف پیچی

طبقه بندی لوله های فایبرگلاس تولیدی با روش ریخته گری گریز از مرکز

مشخصات فنی و کیفی

وزن

عمر مفید

خزش

ضریب انبساط حرارتی

قابلیت اشتعال

خوردگی

مشخصات هیدرولیکی

کمانش

انواع اتصالی های لوله های فایبرگلاس

اتصالی غلاف و حلقه لاستیکی

اتصالی فلنجی

اتصالی مکانیکی

اتصال غلاف و حلقه لاستیکی  

اتصال فلنجی  

اتصال مکانیکی  

اتصالی فلزی

اتصال فلزی  

اتصالی فشاری

اتصال فشاری  

سایر انواع اتصالی

واشر و روان کننده

قطر لوله میلیمتر

مقدار مواد روانساز مصرفی

در هر اتصالی گرم

پوشش های حفاظتی

بارگیری، حمل، باراندازی، انبارداری و ریسه کردن

بلندکردن و جابجایی، بارگیری، حمل و باراندازی لوله و متعلقات

ریسه کردن

انبارداری

انتقال لوله، متعلقات و شیرآلات به داخل ترانشه

نصب لوله و متعلقات

اجرای اتصالی از نوع غلاف و حلقه لاستیکی

اجرای سایر انواع اتصالی

لوله گذاری در قوس و ایجاد انحراف

شناور شدن و جابجایی لوله

لوله گذاری در حالتهای خاص

تغییر جنس زمین

قطع عرضی سایر لوله ها

نصب دو لوله موازی

نصب روی سطح زمین

برش لوله

تعمیر لوله

انشعاب از خطوط لوله فایبرگلاس

تکیه گاه ها و پشت بندها

مهار زانویی

آزمایش هیدرواستاتیکی

خاکریزی نهایی

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود تحقیق تجزیه و تحلیل سیستم كارگزینی و حسابداری شركت روغن نباتی لادن(حسابداری)

شنبه 7 بهمن 1396
20:11
جمشید راد
دسته بندیحسابداری
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات32
حجم فایل167 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فصل اول : مقدمه

تهیه مستندات برای هر اقدامی در همه زمینه ها همواره مفید بوده است . در زمینه تهیه یك سیستم نیز نباید همه چیز در قلب و یاد تهیه كننده باقیمانده و در نهایت در آنجا به فراموشی سپرده شود .سیستمی كه دارای مستندات صحیح و اصولی باشد همواره نفرات دیگر با مطالعه مختصر می توانند براحتی ادامه دهنده كار نفر قبل باشند .

و اما در ارتباط با این مستندات لازم است بیان نمایم كه بر اساس اطلاع یكی از دوستان در شركت «لادن» كه كار حسابداری آنان بطور دستی انجام می شد و مشكلاتی در این زمینه نیز داشتند تصمیم گرفتیم كه به اتفاق موضوع را بررسی و در صورت امكان نسبت به تهیه سیستم مورد نیاز آنان اقدام نمائیم . لذا پس از چند تماس تلفنی و هماهنگی لازم مراجعات متعددی به شركت مزبور داشته و در نهایت اقدام به تهیه سیستم بشكلی كه در صفحات آتی نوشته و شرح داده شده است نمودیم .

فصل دوم : شناخت سیستم موجود

2-1-قبل از محاسبه

ما در تاریخ 14/8/84 به كارخانه روغن نباتی لادن رفتیم. البته با هماهنگی قبلی كه توسط یك آشنا انجام شده بود ما به آنجا رفتیم. البته قبل از مصاحبه ما با صحبت كردن با كاركنان شركت سعی كردیم با خصوصیات اخلاقی مدیریت محترم آشنا شویم و همچنین سؤالاتی كه مد نظر ما بود را طرح كردیم و سعی كردیم در طراحی سؤالات از سؤالاتی استفاده كنیم كه ما را به هدف برساند تا جایی كه توانستیم سعی كردیم از سؤالاتی كه مربوط به ما نمی شود خودداری كنیم كه مبادا مدیریت در هنگام مصاحبه از ما رنجوده خاطر شود.در هنگام مصاحبه ما با ظاهر آراسته و با خواندن سؤالات از قبل آماده شده به شركت رفتیم و سؤالات را طبق اصول مصاحبه از

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود تحقیق تجزیه تحلیل سیستمها (قوطی سازی)(حسابداری)

شنبه 7 بهمن 1396
20:10
جمشید راد
دسته بندیحسابداری
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات15
حجم فایل20 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تجزیه و تحلیل سیستمها ( قوطی سازی )

هدف اصلی ما در این قسمت دستیابی به یك سیستم نظام حل مسئله قوی و پویا در شركت قوطی سازی شفا می باشد به منظور اجرا و دستیابی به یك سیستم نظام حل مسئله كارآمد، باید مواردی را در نظر گرفت و از كارهای بخصوص در جهت نیل به این اهداف استفاده نمود و راه كارهایی بخصوص در جهت نیل به این اهداف استفاده نمود به این منظور راه كارهایی در این قسمت ارائه می شوند كه كمك و بهره گیری از آنها می توان به یك نظام حل مسئله قابل قبولی در شركت قوطی سازی شفا دسترسی پیدا كرد.

در واقع اساسی ترین و نخستین قدم در این راه تشكیل كمیته نظام حل مسئله می باشد كه تمامی اهداف ما در جهت دستیابی و اجرای این نظام در همین كمیته خلاصه می شود.

این كمیته دارای وظایف متعددی در جهت طراحی و اجرای نظام حل مسئله به عهده دارد.

اعضای این تیم كاری باید از افراد كلیدی هر قسمت كار باشند تا مشكلات را بخوبی بشناسند.

این كارخانه دارای 2 سالن تولید قوطی سر و كف قوطی می باشد كه در سالن اول وظیفه تولید سر و كف قوطی نیم كیلوگرمی را بر عهده دارد و سالن دوم وظیفه تولید سر و كف قوطی یك كیلوگرمی را بر عهده دارد.

2 سالن تولید قوطی را بر عهده دارند از تولید سیلندر تا بسته بندی قوطی، كه در سالن اول تولید قوطی نیم كیلوگرمی و در سالن دوم تولید قوطی یك كیلوگرمی از تولید سیلندر تا بسته بندی را بر عهده دارد.

یك سالن نیز انبار مواد خام اولیه می باشد و یك سالن نیز انبار ضایعات می باشد.

برای تشكیل تیم كاری می توان از جدول ذیل استفاده نمود.

سرپرست سالن تولید سر و كف قوطی نیم كیلوگرمی

سرپرست سالن تولید سر و كف قوطی یك كیلوگرمی

سرپرست سالن تولید قوطی نیم كیلوگرمی

سرپرست سالن تولید قوطی یك كیلوگرمی

مسئول فنی سالن تولید سرو كف قوطی نیم كیلوگرمی

مسئول فنی سالن تولید سروكف قوطی یك كیلوگرمی

مسئول فنی سالن تولید قوطی نیم كیلوگرمی

مسئول فنی سالن تولید قوطی یك كیلوگرمی

مسئول خرید و انبار مواد خام اولیه

مسئول فروش و انبار ضایعات

رئیس كمیته

وظایف تیم:

گام اول

شناسایی و انتخاب مسئله و تعیین هدف حل مسئله

ابتدا باید در نظر بیاوریم كه چه كاری انجام می دهیم؛

ابتدا ورق خام وارد كارخانه می شود با قیچی برش داده می شود در سالنهای دیگر قوطی تولید و بسته بندی می شود و به انبار می رود.

حال باید ببینیم ترتیب و توالی كارهایی كه انجام می دهیم چگونه است و فرآیندهای مختلف مراحل را بررسی كنیم.

ابتدا مواد خام اولیه وارد كارخانه می شود كه وارد سالن 1 می شود، این مواد خام شامل ورقهای سروكف قوطی ورقهای سیلندر قوطی، مایع لاستیك (مایع آبندی)، لاك(برای روكش ورق داخلی سیلندر و سروكف قوطی) ، پالت(برای بسته بندی)، سلفون برای بسته بندی و مواد آزمایشگاهی می باشد.

سپس ورقهای خام قیچی نشده وارد سالن 2و 3 می شود. در آنجا ورقها قیچی شده تا توسط دستگاهها پرس سرو كف قوطی نیم كیلوگرمی تولید شود. پس از تولید سر و كف قوطی نیم كیلوگرمی و یك كیلوگرمی، سر و كف وارد دستگاه مایع زن می شود تا مایع، لاستیك (آب بندی) به دور سر و كف ریخته شود. سپس این سر و كفها وارد دستگاه خشك كن می شوند تا مایع لاستیك و خشك شود، پس از عبور سر و كف از دستگاه خشك كن، این سر و كفها در داخل سبد جاگذاری می شوند و به سالن شماره 4 و 5 می روند در سالن 4و 5 ابتدا سیلندر قوطی توسط دستگاه can MAN و soudronic تولید می شود و وارد دستگاه پودر زنی می شود و سپس وارد كوره می شود سپس وارد دستگاه فلنچر شده و لبه های سیلندر فلنج می شود و پس از آن وارد دستگاه سیمر ده و كف قوطی پرس می شود و پس از آن وارد دستگاه پلیت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود تحقیق تجزیه تحلیل سیستم یك شركت(حسابداری)

شنبه 7 بهمن 1396
20:10
جمشید راد
دسته بندیحسابداری
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات76
حجم فایل44 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

شناخت و تحلیل ساختار سازمانی وضع موجود

همانطور كه ملاحظه میشود كل شركت به دو بخش تولیدی و غیر تولیدی تقسیم شده است كه هر دو بخش مستقیماتحت نظر مدیریت عامل می‌باشند بخش تولیدی از قسمتهایی نظیر تاسیسات ، تعمیرات و نگهداری ، كنترل كیفیت و بخش غیر تولیدی از قسمتهای تداركات، امور مالی، وامور بازرگانی واداری تشكیل شده است .

در طراحی مجدد ساختار سازمانی با توجه به الزامات موجود مجموعه بخش تولیدی خود باید به سه قسمت عمده تفكیك شود . كه این سه بخش عبارتند از :

بخش تولید اكسل پیكان

بخش تولید اكسل پژو

بخش تولید كرانویل – پینیون

چارت جدید به این دلیل بوجود آمده است كه هر یك از این محصولات با توجه به خصوصیات فیزیكی و تكنولوژی ساخت از یكدیگر متفاوت بودند و نیاز مندیهای خاص خود را دارد كه با توجه به این موضوع مدیریت واحد آنها اشكالاتی را در عمل بوجود می‌آورد كه لزوم تغییر در ساختار سازمانی را ایجاب می‌كرد .

شناخت وتحلیل منظور ، خط مشی واهداف كیفی وضع موجود

شناخت و تحلیل منظور، خط مشی و اهداف كیفی وضع موجود

در زمینة شناخت و تحلیل خط مشی و اهداف كیفی و منظور های سازمانی در شركت صنعتی محورسازان ایران خودرو می توان به برخی نكات اشاره نمود .

1 ـ رسالت و اهداف سازمان با توجه به وضع موجود شركت كاملاً‌ مناسب به نظر می رسد تنها نكته ای كه دراین بند از خط مشی كیفی سازمان مورد توجه واقع نشده گسترش فعالیتهای شركت در زمینة توسعة محصولات جدید و گسترش فعالیتهای شركت غیر از زمینة تولید اكسل خودروهای بنزینی می باشد كه با توجه به توان بالقوة شركت برای حصول این امر رسیدن به آن دور از دسترس نیست یعنی شركت می تواند محصولای غیر از اكسل نیز تولید نماید و روانه بازار كند و سازمان را هر چه بیشتر و بهتر توسعه دهد .

2 ـ در زمینة دیدگاه شركت كه در بند دوم خط مشی و اهداف ذكر شده است طرح سعی كرده است كه بر اساس مدل TQM دكتر اوكلند با تاكید بر تعهد مدیران شركت ، عزم و ارادة مدیران شركت را در بسط و توسعة فرهنگ كیفیت كه در آن جابه نام فرهنگ بهبود مستمر و پیش گیری از عیوب یاد شده بیان كند و آنرا در كلیة سطوح و فرآیندهای سازمان بسط داده است .

3 ـ در زمینة بحث از روش شركت ناظم خط مشی سازمان با تاكید بر آموزش كاركنان در جهت تقویت روحیة تعهد گرایی و جلب مشاركت آنان در حقیقت بر این جملة معروف دكتر (( ایشی كاوا )) تاكید كرده كه : كیفیت با آموزش شروع می شود و با آموزش ختم می شود و این امر را مبنای انجام صحیح امور دانسته در تمام سطوح سازمانی دانسته است كه این امر بدون وجود فضای مناسب و روابط كاری صمیمانه در بین سطوح مختلف سازمان امكان پذیر نیست و این امر هم بایستی با آموزش كاركنان تامین شود كه این نشانگر یك چرخة مناسب در جهت انجام صحیح امور در تمامی سطوح می باشد .

4 ـ سازما الگی خود را در نظام مدیریت كیفیت بر اساس الزامات و بایدهای دو استاندارد ISO /TS 16949 , ISO 9001-200 بنا نهاده است و تمامی كاركنان خود را با احترام متعهد به اجرای الزامات مندرج در این استانداردهای سیستم كیفیت كه در نظام كیفیت شركت آمده كرده است .

خط مشی كیفیت

خط مشی كیفیت :

شركت صنعتی محورسازان ایران خودرو یكی از بزرگترین تولید كننده گان اكسلهای بنزینی در صنعت خودرو می باشد .

رسالت و اهداف ما :

تولید اكسلهای بنزینی و قطعات با استانداردهای بین المللی جلب رضایت و اطمینان مشتریان ، خدمات پس از فروش ، توجه به كاركنان ، افزایش كیفیت محصولات و توجه به رشد و سودآوری .

دیدگاه ما :

تاكید بر نگرش مدیریت كیفیت سعی بر نهادینه كردن فرهنگ بهبود مستمر و پیشگیری از عیوب در كلیة فعالیتها و فرآیندها .

روش ما :

تقویت روحیة تعهد گرایی و مسئولیت پذیری از طریق آموزش كاركنان و جلب مشاركت آنان در كارهای گروهی ، انجام صحیح امور در تمام سطوح ، ایجاد فضای مناسب و روابط كاری صمیمانه در بین مدیران و كاركنان .

الگوی ما :

نظام مدیریت كیفیت مبینی بر نیازمندیهای I SO/TS 16949 , ISO 9001-200 تمامی كاركنان شریف شركت محورسازان متعهد به اجرای كلیة الزامات تعیین شده در نظام كیفیت

شركت می باشند.

شناخت وتحلیل وضع موجود از سیستم مدیریت كیفیت

تحلیل وضع موجود از سیستم مدیریت کیفیت

شرکت صنعتی محور سازان ایران خودرو جهت برقراری واجرای سیستم مدیریت کیفیت از گواهینامه های سیستمهای مدیریت کیفیت استفاده می کند . این شرکت دارنده گواهینامه های ISO 9001-94 و ISO TS/16949-99 می باشد . شرکت همچنین در نظر دارد گواهینامه IMS شامل؛ استاندارد OHSAS 18000 و استاندارد زیست محیطی ISO 14000 و استاندارد ISO 9001-2000 وگواهینامه مؤسسة استاندارد ایران جهت آزمایشگاه اندازه گیری (کالیبراسیون)تحت عنوان "تعیین صلاحیت کالیبراسیون" .

شرکت فعالیت خود را جهت اخذ این گواهینامه ها از سال 1378 آغاز کرد .در این سال اولین گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت که اخذ شد ، گواهینامه استاندارد ISO 9002-94 بود ویکسال بعد از آن یعنی در آذر ماه 1379 شرکت موفق به اخذ دومین گواهینامه خود یعنی گواهینامهISO 9001-94 شد .با

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود تحقیق تاثیر تورم در بورس(حسابداری)

شنبه 7 بهمن 1396
20:10
جمشید راد
دسته بندیحسابداری
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات61
حجم فایل150 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فصل اول

بورس

اگر چه عبارت بورس واژه‌ای پركاربرد است اما تا حدودی مبهم می‌نماید. غالباً به سهام شركت‌ها در هر كشور اطلاق می‌گردد. به عنوان مثال یك سرمایه‌گذار در ایالات‌متحده بورس را مجموعه سهام شركت‌های موجود در این كشور می‌داند. برای نمونه این بازار در ایالات‌متحده شامل بورس سهام شهر نیویورك كه به اختصارNyseنامیده می‌شود، انجمن ملی بها گذاری خودكار سهام توسط دلال‌ها سهام NADAQ، بورس سهام آمریكا در شیكاگو Amex می‌باشد.در معنای وسیع آن، بازار بورس به كل سهام موجود در تمام كشورها اطلاق می‌گردد.

تجارت

در اصل بازار بورس به صورت علنی و در تالاری كه بدین‌منظور در نظر گرفته شده بود برگزار می‌گردد. اما امروزه تجارت سهام بیشتر از طریق كامپیوتر و به صورت آن‌لاین بین فروشنده و خریدار صورت می‌گیرد.شركت‌های بزرگ اغلب در چندین مكان به تجارت می‌پردازند. برای مثال، سهام شركت Exxon Mobile در استرالیا، فرانكفورت، بلژیك، لندن، بوینس‌آیرس و نیویورك خرید و فروش می‌گردد.

مالكیت

در سال‌های دور، در سرتاسر جهان، خریداران و فروشندگان سهام، سرمایه‌گذاران و تجاری بودند كه به صورت شخصی و انفرادی به داد و ستد می‌پرداختند، با گذشت زمان بازارها به سوی نهادگرایی حركت كردند و خریداران و فروشندگان به صورت موسساتی درآمده‌اند، (مثال: سازمان امور بازنشستگی، شركت‌های بیمه، شركت‌های تعاونی سرمایه‌گذاری در سهام، گروه‌های سرمایه‌گذار و بانك‌ها) افزایش سرمایه‌گذاری به صورت سازمانی و نهادی سبب ایجاد ملاحظات حرفه‌ای و شغلی شده و این نوع بازارها را تحت نظم و كنترل قانونی درآورده است.

خصوصیات بازار بورس در سرتاسر جهان با یكدیگر متفاوت است. برای نمونه، اكثریت سهام در بازارهای بورس ژاپن در دست شركت‌های مالی و كمپانی‌های صنعتی است در صورتی كه در ایالات‌متحده آمریكا و كشور انگلیس این مقدار در دست اشخاص و افراد است.

تاریخچه بورس

در قرن 12 میلادی در فرانسه Courtier dechange به اداره و نظارت بر دیون جوامع كشاورزی به نمایندگی از بانك‌ها مربوط بود و افراد شاغل در این محل را می‌توان اولین دلالان بورس نامید.در قرن 13 میلادی، تجار Bruges در خانه شخصی به نام vander bourse جمع می‌گردیدند و در سال 1309 آنجا را به صورت یك موسسه درآوردند كه Bruges Bourse نامیده می‌شد. این ایده به سرعت در فلاندر (نام ناحیه‌ای در قرون وسطی كه بخشی از شمال خاوری فرانسه و جنوب بلژیك امروزی را دربرمی‌گرفت) و بخش‌های همسایه گسترش یافت و Bourses به زودی در شهرهای گنت و آمستردام گشایش یافت . .در اواسط قرن 13، بانكداران ونیزی شروع به تجارت اوراق قرضه دولتی نمودند. در سال 1351 دولت ونیز شایعات در حال انتشار را كه هدفش كاهش قیمت اوراق قرضه دولتی بود را بی‌اساس و بی‌اعتبار خواند.شهرهای پیزا كه برج پیزا در آن است. ورونا، جنوا و فلورانس نیز در قرن 14، تجارت این نوع اوراق را آغاز كردند. این امر در این شهرها امكان‌پذیر بود بدین‌علت كه این شهرها مستقل بوده و توسط دوك اداره نمی‌شد بلكه اداره آنها به دست شورایی از بومیان این شهرها بود . كشور هلند بعدها شركت‌های سهامی با مسوولیت محدود را در بورس بنیان نهاد كه به سهامداران امكان فعالیت و در معاملات تجاری و سهیم شدن در سود و زیان این شركت‌ها را می‌داد . .در سال 1602 كمپانی هند شرقی شعبه كشور هلند اولین اوراق بهادار و سهام را در بازار بورس آمستردام منتشر كرد. این كمپانی اولین شركتی است كه سهام و اوراق قرضه خود را صادر نمود.

بازارهای بین‌المللی

اولین بازار بورسی كه به طور مستمر فعالیت می‌كرد Amesterdam beurs در اوایل قرن 17 میلادی بود. هلندی‌ها در پیش‌فروش سهام، امتیاز خرید و فروش سهام به بهای از پیش تعیین شده و... پیشرو بودند.امروزه بازارهای بورس در تمام كشورهای قدرتمند اقتصادی وجود دارد و بزرگترین این بازارها در كشورهای چین، ایالات‌متحده ژاپن و در اروپا قرار دارد.

شاخص بورس

نوسان قیمت بازار یا بخشی از آن در سیستمی كه شاخص بازار بورس نامیده می‌شود ثبت می‌گردد.

سند مشتق1

: Option قراردادی است كه به سرمایه‌گذار حق خرید یا فروش اوراق‌قرضه را مثل سهام و... با قیمت توافق شده در یك دوره زمانی مشخص و بدون الزام می‌دهد.

Future )قراردادهای آتی یا سلف): قراردادی است كه سرمایه‌گذار را ملزم به خرید و فروش اوراق قرضه با قیمت توافق شده در یك دوره زمانی مشخص، می‌نماید . . این نوع بازارها در قیاس با بازارهای سهام‌های دارای حق تقدم ریسك‌پذیری بالاتری دارند.

Leverage strategies

استراتژی‌های سرمایه‌گذاری (سرمایه‌گذاری با پول قرضی(

سهامی كه كارگزار بورس مالك آن نیست به صورت سلف فروش و یا وجه‌الضمان داد و ستد می‌گردد.

سلف فروش

در این سیستم، كارگزار بورس سهام را قرض می‌گیرد (معمولاً از بنگاه دلالی كه سهام مشتری و یا سهام خود را به طور قسطی نگاه می‌دارد) و بعد آن را در بازار به فروش می‌رساند. به این امید كه قیمت‌ها كاهش یابد. سپس كارگزار سهام را دوباره خریداری می‌كند. در صورتی كه قیمت‌ها كاهش یافته باشد سود كرده و در صورتی كه قیمت‌ها افزایش یافته باشد ضرر می‌كند.

بودجه خرید

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->

دانلود تحقیق پیامدهای اعمال قیمتهای حسابداری برای محصولات صنعتی(حسابداری)

شنبه 7 بهمن 1396
20:10
جمشید راد
دسته بندیحسابداری
فرمت فایلdoc
تعداد صفحات29
حجم فایل33 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پیامدهای اعمال قیمتهای حسابداری برای محصولات صنعتی

قیمتگذاری محصولات صنعتی به روش حسابداری و جلوگیری از عملکرد قیمتهای اقتصادی بر تحولات تولیدی و اصتقادی کشور، اثرات منفی و ویرانگر مهم و بنیادی خواهد داشت. در این قسمت، برخی اثرات و پیامدهای مهم و مخرب قیمتگذاری بیان خواهد شد.

جلوگیری از علامت دهی قیمتهای اقتصادی

چون در تعیین قیمتهای حسابداری، وضعیت تقاضا نسبت به عرضه مورد توجه قرار نمی‌گیرد، قیمتهای تعیین شده علامتی را در زمینه میزان کسری یا فزونی تقاضا نسبت به عرضه در بر ندارد. در چنین شرایطی، قیمتهای اعلام شده نمی‌تواند سرمایه گذاران و منابع اقتضادی را به طرف تولید کالاهای مورد نیاز هدایت نماید. در چنین حالتی، فعالیتهای تولیدی مورد نیاز کشور باید توسط یک دستگاه اداری تعیین و اعلام شود و با اعظای امتیازاتی نظیر ارز دولتی یا پرداخت سوبسید مستقیم، سرمایه گذاران و امکانات اقتصادی را به سمت تولید کالاهای مورد نیاز که با روشهای اداری تعیین شده است، برانگیخت و حرکت داد. با توجه به ناتوانی و عدم کارایی نظامهای اداری، و با توجه به کمبود منابع دولتی برای استمرار پرداخت سوبسید یا ارزیهای ارزانقیمت، و با توجه به مسائل و مشکلاتی که به لحاظ تفاوت قیمتهای واقعی بازار و قسمتهای محاسباتی از نظر توسعه فساد برای نظام اداری کشور ایجاد می‌شود، و بالاخره با توجه به اینکه اعطای امتیازات دولتی، زمینه کشب سودهای بادآورده را برای کسانی که آن امتیازات را می‌گیرند فراهم می‌کند، و این سودهای بادآورده به کسانی می‌رسد که یا رابطه و نفوذ دارند یا بخشی از آن سود را به عوامل اداری موثر در تصمیمگیری می‌دهند و زمینه فساد در دستگاه اداری را فراهم می‌نمایند، جایگزینی علامت دهی قیمتها با یک ماشین اداری نتیجه بخش نبوده و فاقد کارایی است. البته دستگاه اداری می‌تواند به عنوان مکمل یا تقویت کننده علایم قیمتهای اقتصادی مقید و موثر باشد، ولی نمی‌تواند به طور موفقیت آمیزی جایگزین آن شود. در هیچ یک از کشورهای موفق نیز علامت دهی قیمتهای اقتصادی با قیمتهای حسابداری و نظام اداری متصل به آن جایگزین نشده است. در واقع، در هر کشوری که قیمتگذاری حسابداری با نظام دولتی توزیع امتیازات و امکانات در کار بوده است، آن کشور را عقب افتاده و فلج نموده است. اوج کاربرد نظام قیمتهای حسابداری و ماشین اداری مربوط به آن در کشورهای کمونیستی متجلی بود که نتایج آن از عوامل اصلی و تعیین کننده ای بود که موجب متلاشی شدن کامل نظام اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آنها شد.

جلوگیری از تشویق و تنبیه توسط قیمتهای اقتصادی

قیمتهای حسابداری مانع تشویق و تنبیه تولیدکنندگان بر اساس کارایی آنها و اهمیت محصولات آنها از نظر رفع نیازهای جامعه میشود. در قیمتهای اقتصادی، آنهایی که کارآترند و با بهره وری بیشتر محصولی را تولید می‌کنند که بیشتر مورد نیاز جامعه است، تشویق می‌شوند. بر عکس، آنها که کارا نیستند یا امکانات جامعه را در تولید محصولاتی به کار گرفته اند که مورد نیاز جامعه نیست، تنبیه می‌شوند. قیمتهای حسابداری این ساز و کار مهم تشویق و تنبیه را حذف یا بسیار کم رنگ می‌کند. در قسمتهای حسابداری، صنایعی که کارایی نداشته باشند و محصولات خود را با ضایعات و نیروی کار فراوانی تولید کنند، چون هزینه هایشان بالاست، قیمت تعیین شده برای محصولات آنها نیز بالا خواهد بود و شاید به خاطر عدم کارایی، سود یا جایزه بیشتری هم بگیرند. بر عکس، صنایعی که کاراتر هستند چون هزینه‌های تولیدشان نیز کمتر است سود کمتری خواهند برد و به نوعی به خاطر کارایی تنبیه می‌شوند. اگر در جامعه کارآمدها تنبیه شوند و غیر کارآمدها تشویق، بهبود کارایی و بهره وری میسر نخواهد بود. در همه کشورهای موفق، زمینه سیاستهای اقتصادی و قیمتگذاری به گونه ای است که کارآمدها تشویق و غیرکارآمدها خود به خود تنبیه می‌شوند.

فقر تولیدکنندگان و عدم بهره برداری از امکانات تولیدی

چنانکه در قسمت قبل ملاحظه شد، در قیمتهای حسابداری هزینه‌های فرصت سرمایه هایی که در تولید به کار گرفته شده اند در نظر گرفته ن شده و نرخ سود سرمایه‌های ثابت بسیار پایین و ناپیز در نظر گرفته می‌شود. در واقع، قیمتهای حسابداری، سود تولیدکنندگان صنعتی را نسبت به سرمایه ای که به کار گرفته اند بسیار ناچیز تعیین می‌کند. قیمتهای حسابداری با نفوذ به قلب فرایند توسعه صنعتی که سودآوری قنعت است، توسعه صنعتی را مختل می‌کند و تولیدکنندگان را در فقر فرو می‌برد. شکل، چرخه‌های رشد و فروپاشی بخش صنعت را با نقطه نفوذ قیمتهای حسابداری نشان می‌دهد. قیمتهای حسابداری با نفوذ به نقطه سودآوری و سنعت و کاهش سود فعالیتهای تولید صنعتی، تولیدکنندگان صنعتی را در فقر فرو می‌غلتاند. در نتیجه کمی‌سود و فقر تولیدکنندگان، چرخه‌های رشد صنعت به چرخه‌های فروپاشی آن تبدیل می‌شوند. در شکل با کاهش سود تمام منابع سرمایه گذاری کاهش یافته و کمبود سرمایه گذاری موجب عدم توسعه یا حتی جایگزینی سرمایه‌های ثابت صنعت و عدم توسعه نرم افزارهای صنعتی شده، سود صنعت را بیشتر کاهش می‌دهد. همچنین کاهش سود و فقر صنعت، موجب کاهش حقوق و دستمزد و در آمد کارکنان صنعت می‌شود. وقتی صنعت نتواند به کارکنان موثر و کارامد خود متناسب با هزینه فرضت آن کارکنان پرداخت کند، کارکنان با کیفیت، صنعت را ترک می‌کنند و کیفیت نیروی انسانی صنعت تنزل می‌یابد. با تنزل کیفیت نیروی انسانی، بهره برداری از امکانات موجود کاهش یافته و سود صنعت بیشتر کاهش می‌یابد. صنعت کشور یا صنایعی از کشور که تحت پوشش قیمتهای حسابداری قرار می‌گیرند، رو به از هم گسیختگی و نابودی خواهند رفت.

تاثیر قسمتهای حسابداری بر برخی از صنایع تجربه شده است. وقتی در اکثر سالهای دهه 1360 صنعت فولاد عدم توان او در جذب و نگهداری نیروهای کارآمد، و عدم توان او در بازسازی و نوسازی خود، واحدهای تولید فولاد را به نابودی می‌کشاند. شرکت راه آهن جمهوری اسلامی، شرکتهای معدن زغال سنگ، و صنعت خودروسازی ایران، نزدیک به یک دهه قیمتهای حسابداری و فقر و فرسایش و از هم گسیختگی ناشی از آن را تجربه کرده اند.

وقتی قیمت حسابداری در یک صنعت اعمال می‌شود، مدیران آن صنعت را مورد سرزنش قرار می‌دهند که کارایی و بهره وری صنعت پایین است و باید ارتقا یابد، در صورتی که مدیران مقصر نیستند. وقتی یک صنعت در نتیجه اعمال قیمتهای حسابداری ناتوان می‌شود، طبعا به لحاظ از دست دادن نیروهای کارآمد خود، انکان تحرک و بهبود بهره وری را نیز از دست می‌دهد. مدیران نمی‌توانند معجزه کنند.

جلوگیری از حرکت ثروت جامعه به بخش صنعت و توسعه آن بخش

توسعه و رشد هر بخش اقتصادی، مستلزم حرکت ثروت و امکانات جامعه به طرف آن بخش است. وقتی قسمتهای حسابداری نرخ سود یک صنعت را کاهش می‌دهد به چند طریق مانع حرکت ثروت جامعه به سمت آن بخش می‌شود. اولا کاهش سود در آن صنعت، مانع جذب امکانات و ثروتهای جامعه از طریق سود و مازاد اقتصادی ایجاد شده در آن سنعت برای سرمایه گذاری و رشد می‌شود. ثانیا به تبع ممانعت از شکل گیری سود مناسب برای صنعت، طرق دیگر انتقال ثروت و امکانات جامعه به طرف رشد و توسعه آن صنعت نیز مسدود می‌شود. وقتی صنعتی سودی متناسب با سرمایه‌های قبلی ایجاد نکند، امکان فروش سهام و جذب سرمایه گذاران جدید، اخذ وام، یا جذب پس اندازها از طریق فروش اوراق قرضه نیز محدود یا منتفی خواهد شد. با محدود یا منتفی شدن طرق جذب امکانات و ثروتهای جامعه به سوی رشد صنعت، صنعت کشور رشد نخواهد کرد. در هیچ یک از کشورهایی که از نظر توسعه اقتصادی موفق بوده اند، قیمتهای حسابداری بر محصولات صنعتی اعمال نشده است تا از انباشت سرمایه‌ها و امکانات کشور در بخش صنعت جلوگیری کند.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود


برچسب‌ها: <-TagName->
صفحه قبل 1 ... 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876 877 878 879 880 881 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 892 893 894 895 896 897 898 899 900 901 902 903 904 905 906 907 908 909 910 911 912 913 914 915 916 917 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 929 930 931 932 933 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 944 945 946 947 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 972 973 974 975 976 977 978 979 980 981 982 983 984 985 986 987 988 989 990 991 992 993 994 995 996 997 998 999 1000 1001 1002 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1023 1024 1025 1026 1027 1028 1029 1030 1031 1032 1033 1034 1035 1036 1037 1038 1039 1040 1041 1042 1043 1044 1045 1046 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1056 1057 1058 1059 1060 1061 1062 1063 1064 1065 1066 1067 1068 1069 1070 1071 1072 1073 1074 1075 1076 1077 1078 1079 1080 1081 1082 1083 1084 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 1096 1097 1098 1099 1100 1101 1102 1103 1104 1105 1106 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1129 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1140 1141 1142 1143 1144 1145 1146 1147 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1165 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 1181 1182 1183 1184 1185 1186 1187 1188 1189 1190 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1219 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 1258 1259 1260 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 1271 1272 1273 1274 1275 1276 1277 1278 1279 1280 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 1291 1292 1293 1294 1295 1296 1297 1298 1299 1300 1301 1302 1303 1304 1305 1306 1307 1308 1309 1310 1311 1312 1313 1314 1315 1316 1317 1318 1319 1320 1321 1322 1323 1324 1325 1326 1327 1328 1329 1330 1331 1332 1333 1334 1335 1336 1337 1338 1339 1340 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 1351 1352 1353 1354 1355 1356 1357 1358 1359 1360 1361 1362 1363 1364 1365 1366 1367 1368 1369 1370 1371 1372 1373 1374 1375 1376 1377 1378 1379 1380 1381 1382 1383 1384 1385 1386 1387 1388 1389 1390 1391 1392 1393 1394 1395 1396 1397 1398 1399 1400 1401 1402 1403 1404 1405 1406 1407 1408 1409 1410 1411 1412 1413 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 1422 1423 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437 1438 1439 1440 1441 1442 1443 1444 1445 1446 1447 1448 1449 1450 1451 1452 1453 1454 1455 1456 1457 1458 1459 1460 1461 1462 1463 1464 1465 1466 1467 1468 1469 1470 1471 1472 1473 1474 1475 1476 1477 1478 1479 1480 1481 1482 1483 1484 1485 1486 1487 1488 1489 1490 1491 1492 1493 1494 1495 1496 1497 1498 1499 1500 1501 1502 1503 1504 1505 1506 1507 1508 1509 1510 1511 1512 1513 1514 1515 1516 1517 1518 1519 1520 1521 1522 1523 1524 1525 1526 1527 1528 1529 1530 1531 1532 1533 1534 1535 1536 1537 1538 1539 1540 1541 1542 1543 1544 1545 1546 1547 1548 1549 1550 1551 1552 1553 1554 1555 1556 1557 1558 1559 1560 1561 1562 1563 1564 1565 1566 1567 1568 1569 1570 1571 1572 1573 1574 1575 1576 1577 1578 1579 1580 1581 1582 1583 1584 1585 1586 1587 1588 1589 1590 1591 1592 1593 1594 1595 1596 1597 1598 1599 1600 1601 1602 1603 1604 1605 1606 1607 1608 1609 1610 1611 1612 1613 1614 1615 1616 1617 1618 1619 1620 1621 1622 1623 1624 1625 1626 1627 1628 1629 1630 1631 1632 1633 1634 1635 1636 1637 1638 1639 1640 1641 1642 1643 1644 1645 1646 1647 1648 1649 1650 1651 1652 1653 1654 1655 1656 1657 1658 1659 1660 1661 1662 1663 1664 1665 1666 1667 1668 1669 1670 1671 1672 1673 1674 1675 1676 1677 1678 1679 1680 1681 1682 1683 1684 1685 1686 1687 1688 1689 1690 1691 1692 1693 1694 1695 1696 1697 1698 1699 1700 1701 1702 1703 1704 1705 1706 1707 1708 1709 1710 1711 1712 1713 1714 1715 1716 1717 1718 1719 1720 1721 1722 1723 1724 1725 1726 1727 1728 1729 1730 1731 1732 1733 1734 1735 1736 1737 1738 1739 1740 1741 1742 1743 1744 1745 1746 1747 1748 1749 1750 1751 1752 1753 1754 1755 1756 1757 1758 1759 1760 1761 1762 1763 1764 1765 1766 1767 1768 1769 1770 1771 1772 1773 1774 1775 1776 1777 1778 1779 1780 1781 1782 1783 1784 1785 1786 1787 1788 1789 1790 1791 1792 1793 1794 1795 1796 1797 1798 1799 1800 1801 1802 1803 1804 1805 1806 1807 1808 1809 1810 1811 1812 1813 1814 1815 1816 1817 1818 1819 1820 1821 1822 1823 1824 1825 1826 1827 1828 1829 1830 1831 1832 1833 1834 1835 1836 1837 1838 1839 1840 1841 1842 1843 1844 1845 1846 1847 1848 1849 1850 1851 1852 1853 1854 1855 1856 1857 1858 1859 1860 1861 1862 1863 1864 1865 1866 1867 1868 1869 1870 1871 1872 1873 1874 1875 1876 1877 1878 1879 1880 1881 1882 1883 1884 1885 1886 1887 1888 1889 1890 1891 1892 1893 1894 1895 1896 1897 1898 1899 1900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 1908 1909 1910 1911 1912 1913 1914 1915 1916 1917 1918 1919 1920 1921 1922 1923 1924 1925 1926 1927 1928 1929 1930 1931 1932 1933 1934 1935 1936 1937 1938 1939 1940 1941 1942 1943 1944 1945 1946 1947 1948 1949 1950 1951 1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 2027 2028 2029 2030 2031 2032 2033 2034 2035 2036 2037 2038 2039 2040 2041 2042 2043 2044 2045 2046 2047 2048 2049 2050 2051 2052 2053 2054 2055 2056 2057 2058 2059 2060 2061 2062 2063 2064 2065 2066 2067 2068 2069 2070 2071 2072 2073 2074 2075 2076 2077 2078 2079 2080 2081 2082 2083 2084 2085 2086 2087 2088 2089 2090 2091 2092 2093 2094 2095 2096 2097 2098 2099 2100 2101 2102 2103 2104 2105 2106 2107 2108 2109 2110 2111 2112 2113 2114 2115 2116 2117 2118 2119 2120 2121 2122 2123 2124 2125 2126 2127 2128 2129 2130 2131 2132 2133 2134 2135 2136 2137 2138 2139 2140 2141 2142 2143 2144 2145 2146 2147 2148 2149 2150 2151 2152 2153 2154 2155 2156 2157 2158 2159 2160 2161 2162 2163 2164 2165 2166 2167 2168 2169 2170 2171 2172 2173 2174 2175 2176 2177 2178 2179 2180 2181 2182 2183 2184 2185 2186 2187 2188 2189 2190 2191 2192 2193 2194 2195 2196 2197 2198 2199 2200 2201 2202 2203 2204 2205 2206 2207 2208 2209 2210 2211 2212 2213 2214 2215 2216 2217 2218 2219 2220 2221 2222 2223 2224 2225 2226 2227 2228 2229 2230 2231 2232 2233 2234 2235 2236 2237 2238 2239 2240 2241 2242 2243 2244 2245 2246 2247 2248 2249 2250 2251 2252 2253 2254 2255 2256 2257 2258 2259 2260 2261 2262 2263 2264 2265 2266 2267 2268 2269 2270 2271 2272 2273 2274 2275 2276 2277 2278 2279 2280 2281 2282 2283 2284 2285 2286 2287 2288 2289 2290 2291 2292 2293 2294 2295 2296 2297 2298 2299 2300 2301 2302 2303 2304 2305 2306 2307 2308 2309 2310 2311 2312 2313 2314 2315 2316 2317 2318 2319 2320 2321 2322 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به ایران دانلود است. || طراح قالب bestblog.ir